Imieniny Grupy modlitewnej św. Ojca Pio

Grupy modlitwy św. Ojca Pio powstały z inicjatywy Ojca Pio z Petrelciny (Włochy) w obliczu potrzeb duchowych naszych czasów. Grupy te mają za zadanie współpracować z Bożą łaską w budowaniu Królestwa Bożego według nauki Jezusa oraz formować swoje życie według Bożych przykazań. W sobotę tj. 23 września obchodziliśmy wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny. W związku z tym Grupa modlitewna św. Ojca Pio działająca w naszej parafii świętowała swoje imieniny. Dlatego o godz. 18.00 członkowie Grupy wraz ze swoimi rodzinami uczestniczyli we Mszy św., która odprawiana była w ich intencji. W tym roku Grupa otrzymała certyfikat z San Giovanni Rotondo (Włochy) dzięki któremu wchodzą w skład Grup modlitewnych św. Ojca Pio działających na całym świecie. Grupa spotyka się co tydzień o godz. 19.00 na salce parafialnej natomiast w każdy drugi wtorek miesiąca uczestniczą we Mszy św. Na spotkaniach rozważają Słowo Boże, modlą się i spotkanie kończą adoracją Pana Jezusa. Tworzą wspólnotę ludzi, którzy pragną wzrastać w wierze. Zgodnie z zaleceniami Św. Ojca Pio Grupa angażuje się w akcje charytatywne oraz inne wydarzenia z życia parafii.Grupy te są otwarte dla wszystkich, którzy chcą za przykładem św. Ojca Pio rozwijać swoje życie modlitwy i czynić dobro na rzecz swoich bliźnich. Dlatego Grupa św. Ojca Pio zaprasza na swoje spotkania każdego, który pragnie pogłębić swoją wiarę i poprzez Słowo Boże poznać jeszcze bliżej Jezusa.

Ks. Michał, opiekun Grupy