Spotkanie młodzieży ze Świętym Józefem w Ostrzeszowie

W związku z Rokiem Świętego Józefa, duszpasterze młodzieży naszej diecezji, przygotowali szereg wydarzeń specjalnie dla ludzi młodych. W miniony piątek, odbyło się pierwsze czuwanie modlitewne w Ostrzeszowie. Skupiło ono kilkaset młodych osób z wybranych dekanatów diecezji kaliskiej; sycowskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego, ostrzeszowskiego. Kilkugodzinne czuwanie modlitewne było doskonałym czasem spotkania młodych z Panem Bogiem. To spotkanie wyrażało się poprzez śpiew, modlitwę, medytację i bycie razem. W ocenie uczestników, na spotkaniu panowała atmosfera radości, której źródłem było doświadczenie Boga. Nasza parafia zorganizowała wyjazd na spotkanie w Ostrzeszowie, w którym wzięli udział głównie gimnazjaliści przygotowujący się do bierzmowania wraz ze swoimi katechetami, ks. Szymonem Cierpikiem i p. Dominiką Jarosz. Niech nasza codzienna modlitwa i przykład życia będą wsparciem dla młodzieży, którą św. Jan Paweł II nazwał nadzieją świata i Kościoła.