ŚRODA POPIELCOWA

Najbliższa środa – to ŚRODA POPIELCOWA. Rozpoczynamy więc WIELKI POST. W tym dniu odprawione będą Msze św. :

  • W Sycowie o g. 6.30, 7. 00, 9. 00, 16. 30 – dla dzieci i młodzieży i o g. 18. 00
  • W Św. Marku o g. 16. 00
  • W Ślizowie o g. 17. 00
  • W Działoszy o g. 17. 00.

Wieczorna Msza św. w Sycowie o g. 18. 00 będzie w połączeniu z nowenną do MBNP z prośbami i podziękowaniami. W środę popielcową, w czasie każdej Mszy św. święcenie i posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje wszystkich POST ŚCISŁY od którego nie ma żadnej dyspensy. Czas Wielkiego Postu jest czasem, w którym nie organizujemy, ani nie uczestniczymy w zabawach czy hucznych weselach. Jest natomiast czasem wyrzeczeń, umartwień i postanowień, czasem rozważania męki i śmierci Jezusa, czasem szczególnej modlitwy i postnej jałmużny.