Parafianie w Kaliszu

W sobotę 10 lutego nasza parafia pielgrzymowała do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kalisz. W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa Kaliskiego, każda parafia naszej diecezji, ma odbyć pielgrzymkę do sanktuarium. O 9.00 sprzed naszego kościoła wyruszyły dwa autokary z Księdzem Proboszczem Sławomirem, Księżmi wikariuszami Przemysławem, Michałem i Szymonem wraz z 80 mieszkańcami naszej parafii.

Galeria zdjęć

Niektórzy postanowili udać się do Kalisza własnym samochodem, dlatego liczba pielgrzymów była jeszcze większa. Po przyjedzie do Bazyliki św. Józefa, naszą grupę oprowadził ks. Michał Świgoniak – wikariusz tamtejszej parafii. O godz. 11.00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie Obrazu Św. Józefa Kaliskiego oraz powitanie przez ks. prał. Jacka Plotę – Kustosza sanktuarium. Konferencje dla pielgrzymów wygłosił ks. prał. Andrzej Latoń – wikariusz generalny naszej diecezji, prezes Polskiego Studium Józefologicznego. W poruszającym wystąpieniu nakreślił teologię cudownego obrazu św. Józefa oraz przybliżył rolę, jaką odgrywa św. Józef w historii zbawienia. Nie zabrakło słów osobistego świadectwa ks. Latonia. Zwieńczeniem naszej wizyty w Kaliszu była Msza Św., której przewodniczył ks. Jacek Plota, homilię wygłosił ks. Andrzej Latoń, a koncelebrowali ją księża przybyli wraz ze swoimi parafianami z Kalisza, Lewkowa, Godziesz, Sycowa i innych miejscowości spoza diecezji kaliskiej. Po Mszy Św., dzięki dobroci ks. Jacka Ploty, mogliśmy skorzystać z przygotowanego posiłku. Krótko po godzinie 15.00 szczęśliwie powróciliśmy do Sycowa. Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Radia Rodzina (radiorodzina.kalisz.pl)