Wiosenna wycieczka

W sobotę 19 maja, ministranci naszej parafii posługujący w sycowskim kościele, udali się ze swoim opiekunem – ks. Przemysławem Kaczkowskim – na wiosenną wycieczkę. Przed południem ministranci odwiedzili Trzebnicę, gdzie od wieków znajduje się Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej oraz klasztor ojców salwatorianów. Przy grobie św. Jadwigi, ks. Przemysław celebrował Mszę Święta w intencji ministrantów i całej parafii. Następnie wspólnota liturgicznej służby ołtarza udała się do Wrocławia, aby sobotnie popołudnie spędzić na zabawie w aquaparku. W wyprawie wzięli także udział niektórzy rodzice ministrantów, którzy pełnili rolę opiekunów. Celem wycieczki ministranckiej była modlitwa, integracja oraz zasłużony wypoczynek. Wycieczka była w znaczącej części sfinansowana przez fundusz ministrancki, który działa dzięki życzliwości parafian, którzy wspierają ministrantów w czasie adwentu i kolędy. Mamy nadzieje, że wyjazd naszych ministrantów pomoże im w jeszcze lepszej służbie Bogu i Kościołowi.