5 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ

Tak dokładnie mogę podsumować ten czas pobytu w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie. Wydaje się jakby to było wczoraj, tymczasem minęło już 5 lat. Pamiętam ten dzień kiedy rozpoczynałem pracę w parafii. Była to Msza Święta Odpustowa 29 czerwca 2013 r. Wszystko było nowe. Nikogo jeszcze nie znałem. Jednak z czasem powoli wszystko poznawałem. Zaznajomiłem się ze zwyczajami w parafii, poznawałem jej mieszkańców. Od początku pracy w Sycowie, powierzyłem się opiece Matki Bożej, więc chciałbym Jej podziękować za opiekę nade mną przez cały ten czas oraz za wstawiennictwo wszystkim Świętym. Na pierwszym miejscu dziękuję Panu Bogu za to, że mnie tu posłał. Wyrazy wdzięczności kieruję w stronę ks. proboszcza Sławomira, który wprowadził mnie w życie duszpasterskie i zawsze służył radą oraz pomocą. Dziękuję księżom, z którymi było mi dane współpracować, szczególnie ks. Szymonowi i ks. Przemysławowi, z którymi było mi dane pracować w ostatnim czasie. Dziękuję siostrom zakonnym, a szczególnie s. Elżbiecie – zakrystiance, która nigdy nie odmówiła pomocy. Dziękuję także grupom duszpasterskim szczególnie tym, które prowadziłem – grupie modlitewnej Ojca Pio oraz Oazie Osób Dorosłych Ruchu światło-życie, od których mogłem się wiele nauczyć. Pragnę podziękować dyrekcji, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2, w której pracowałem. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom za okazaną pomoc i życzliwe serce. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem. Proszę o modlitwę, za którą już teraz dziękuję. Wiem, że są osoby, które od dawna wspierają mnie swoimi modlitwami. Niech Bóg wszystkim błogosławi i wynagrodzi każdą modlitwę, Maryja niech otacza swoją opieką, a Święci Apostołowie Piotr i Paweł wypraszają u Boga potrzebne łaski.