Miesiąc różańca

Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. połączonej z tym nabożeństwem. W tym miesiącu nabożeństwa różańcowe: – dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o g.16.30. – dla starszych – prowadzi młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (od poniedziałku do piątku) po Mszy św. o g.17.30. – nabożeństwa różańcowe (w soboty i niedziele) o g.17.30 dla wszystkich (dzieci, młodzieży i starszych), rozważania prowadzą Matki Różańcowe. – W kościołach filialnych Msza św. i nabożeństwo różańcowe będą odprawiane: – w Ślizowie (w poniedziałki i środy) o g.17.00 Msza św. i różaniec – w Działoszy (we wtorki i czwartki) o g.17.00 Msza św. i różaniec Ojciec Święty Jan Paweł II napisał w liście apostolskim: „ Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela ”. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.