Gorzkie żale przybywajcie…

Gorzkie żale to popularne w Polsce nabożeństwo pasyjne , połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Pochodzi ono z początków XVIII wieku. Tekst śpiewów zachował oryginalne, staropolskie brzmienie. Struktura nabożeństwa opiera się na strukturze dawnej jutrzni – porannej modlitwie brewiarzowej. W naszej parafii, nabożeństwo Gorzkich żali odprawiane jest od lat o 17.15. Tegoroczny cykl medytacji pasyjnych poprowadzi ks. Przemysław. W ubiegłych latach kazania pasyjne autorstwa ks. Przemysława obejmowały następującą tematykę; „Witaj Krzyżu, jedyna nasza nadziejo” (2016); „Święci i nieświęci bohaterowie Pasji” (2017); „Słowo, w którym było Życie” (2018). Tegoroczny cykl kazań będzie poświęcony modlitwie. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia wraz z Jezusem w niezwykłą drogę Krzyża, dzięki której wychodzimy z ziemi niewoli do ziemi zmartwychwstania.

ks. Przemysław Kaczkowski