Wkrótce „Jezus Żyje w Sycowie” (01.09.2019r.)

„Jezus Żyje w Sycowie” to kolejna odsłona naszego parafialnego tygodnika. Tym razem na powstanie tego numeru złożyło się kilka wydarzeń:

• Pierwszym jest przejście naszego Proboszcza Sławomira do parafii w Koźminie Wielkopolskim. Jest to zatem dowód uznania dla jego pracy pośród nas.
  • Drugim jest przyjście nowego Proboszcza Rafała. To powitanie oraz pokazanie ogromnego potencjału w którym będzie miał udział.
  • Wiele prac w Naszym kościele zostało ukończonych i zaistniała pilna potrzeba dostrzeżenia wielu pozytywnych zmian.
  • Poprzednie 100-ne wydanie „Jezus Żyje” okazało się sukcesem. Wielu parafian prosiło o numer w którym będzie uchwycony aspekt historyczny Naszego kościoła wraz z ilustracjami.

Odpowiadając na zaistniałą potrzebę rozpoczęto prace nad wydaniem specjalnym ukazującym piękno wyremontowanych ołtarzy (i nie tylko), a także tych które wymagają konserwacji. Na tyle na ile będzie to możliwe, każde z wybranych dzieł sztuki będzie opisane i scharakteryzowane. Nie zabraknie również bieżących spraw parafii (ogłoszenia i intencje). Jednym słowem pierwszy numer wrześniowy zapowiada się bardzo ciekawie. Poniżej okładka wydania niniejszego tygodnika.

ks. Szymon Cierpik