MSZA ŚW. I KONCERT DLA POLAKÓW NA WSCHODZIE

Obszerna relacja z uroczystości i zdjęcia na stronie Diecezjalnego Radia Rodzina naszej diecezji kaliskiej: http://www.radiorodzina.kalisz.pl/msza-sw-w-intencji-rodakow-mieszkajacych-na-wschodzie-sprawowana-w-sycowie/

W niedzielę 31 stycznia 2021r. w naszej świątyni o godz. 13.00 odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Łukasza Buzuna biskupa pomocniczego naszej, kaliskiej diecezji,

kazanie wygłosił Leszek Kryża – Dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski.

W tym roku Mszą św. rozpoczął się XVIII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie – Syców 2021, który dbył się w formie on-line na stronach www.sycow.pl i www.facebook.com/mig.sycow/ od godz. 16.00. Koncert to inicjatywa Burmistrza Miasta i Gminy Syców – pan Dariusza Maniaka i Konsula Generalny RP w Irkucku – pana Krzysztofa Świderka.