III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 kwietnia 2021r.

 • Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Świętego.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy naszej parafii, a szczególnie na renowację organów w kościele parafialnym. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiary na daninę diecezjalną w połączeniu z daniną parafialną. Bardzo dziękujemy też za wszystkie ofiary składane w kościele, bądź wpłacane na konto na utrzymanie naszej parafii.
 • Bóg zapłać wszystkim osobom, które w ubiegły wtorek pracowały przy demontażu i sprzątaniu dekoracji świątecznej. Niech Zmartwychwstały Jezus wynagrodzi wszystkim za otwarte serce i okazaną pomoc.
 • Dziś o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. dla rodziców i dzieci klas III, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św.
 • Czcicieli św. Józefa zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z nowenną do św. Józefa, natomiast nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
 • W piątek w liturgii Kościoła przypada uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika jednego z głównych patronów Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W przyszłą niedzielę 25 kwietnia przypada święto św. Marka Apostoła – patrona naszego kościoła filialnego w Świętym Marku, a tym samym całej naszej parafii. Suma odpustowa w Świętym Marku w niedzielę o godz. 12.00, natomiast tego dnia wyjątkowo Msza św. w Działoszy będzie o godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę Wspólnota Oazowa Ruchu Światło–Życie Diecezji Kaliskiej – rejon południowy będzie przeżywać w naszej świątyni parafialnej swój Dzień Wspólnoty. O godz. 14.00 nastąpi zawiązanie wspólnoty, następnie wygłoszona zostanie konferencja, po której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Namiot Spotkania, a o godz. 15.00 Msza św. Wszystkich parafian zapraszamy do uczestnictwa w tym spotkaniu i wspólnej modlitwie.
 • Każdego dnia (za wyjątkiem soboty 24 kwietnia) o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tajemnicy Bożego Miłosierdzia.
 • W zakrystii i przed kościołem do nabycia Opiekun, nowy numer Gościa Niedzielnego, jest jeszcze kilka egzemplarzy specjalnego wydania Gościa Extra zatytułowanego Cień Ojca poświęconego Świętemu Józefowi (cena 9zł) i nasza parafialna gazetka Głos Apostołów.
 • Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Proboszcz Rafał Kopis

 

DYSPENSA

Mając na uwadze trwające zagrożenie związane ze stanem pandemii, udzielam, zgodnie z kanonami 87 § 1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane od dnia
15 lutego 2021 r. do odwołania następującym wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie:

 • w podeszłym wieku,
 • z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
 • które czują obawę przed zarażeniem,
 • wszystkim, którzy w wyniku ograniczeń prawnych (np. kwarantanna, izolacja) nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem.

Zachęcam osoby korzystające z dyspensy do trwania na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

W związku z trwającym okresem Wielkiego Postu, proszę, aby wszyscy którzy mogą, zachowując przepisy sanitarne, uczestniczyli w życiu Kościoła poprzez udział w niedzielnej Mszy św., rekolekcjach i nabożeństwach pasyjnych oraz korzystali z sakramentu pokuty i pojednania.

Bp Damian Bryl – Biskup Kaliski