Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 18. 06. 2017 r.

Sławimy dziś Boga za Śmierć i za Zmartwychwstanie Jezusa, naszego Pana. Łączymy nasz głos z głosem całego stworzenia i hymnem Świętych stojących już przed Bogiem. Niech Bóg nade wszystko będzie błogosławiony.

1) Podziękować pragniemy za ofiary, które przez Drogich Parafian zostały złożone tydzień temu i zasiliły nasz fundusz remontowy. Ta zbiórka sprzed tygodnia pozwala nam ostatecznie zamknąć temat barokowego ołtarza bocznego. Wszystko zapłacone. Parafia nie ma żadnych długów. Składamy też serdeczne „ Bóg zapłać ” za wszelkie inne ofiary złożone i składane w ostatnim czasie. Natomiast dzisiaj, wg wcześniejszej zapowiedzi, przed kościołem jest zbiórka ofiarna rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W imieniu Uniwersytetu dziękujemy za ofiary, które dzisiaj Kochani składacie na KUL.

2) Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie do czwartku Msza św. i procesja Eucharystyczna wokół kościoła o g. 17. 30. Za wszelką pomoc w przygotowaniu procesji Bożego Ciała oraz liczny udział w procesji w Sycowie, Ślizowie i Działoszy serdeczne „ Bóg zapłać ”. W dzisiejszą niedzielę procesja po Mszy św. o g. 11. 30.

3) Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu:– od poniedziałku do piątku w połączeniu z Mszą św. o g. 17. 30, -a w sobotę i niedzielę w połączeniu z Mszą św. o g. 18. 00. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego.

4) W czwartek – przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o g. 17. 30wyruszymy w procesji wokół kościoła do 4 ołtarzy. Na zakończenie nastąpi poświęcenie wianków. Bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy, tym razem w obrębie kościoła. W Ślizowie i Działoszy Msza św. z procesją oraz poświęceniem wianków będzie o g. 17. 00.

5) Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego i katechetycznego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek: w Sycowie: – o g. 8. 00 – Msza św. dla młodzieży LO i ZSP – o g. 9. 00 – Msza św. dla Gimnazjum – o g. 10. 30 – Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Działoszy – o g. 9. 00 Na te Msze św. zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców a nade wszystko dzieci i młodzież. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży szkolnej będzie w najbliższy czwartek od g. 16. 30 – 17. 30 oraz przez cały tydzień przed Mszami św. rano i wieczorem. Spowiedź św. w Działoszy będzie w piątek od g. 8. 30 i o g. 9. 00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Niech rodzice zmobilizują swoje dzieci i młodzież do godnego zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

6) W piątek także przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. : w Sycowie – o g. 6. 30, 7. 00, o g. 9. 00 i o 17. 30 z procesją Eucharystyczną w Ślizowie i Działoszy – o g. 17. 00W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

7) W piątek przypada DZIEŃ OJCA. Pamiętajmy o nich w swoich indywidualnych modlitwach, a szczególnie będziemy modlić się w piątek, podczas nabożeństwa czerwcowego, za ojców z naszej wspólnoty parafialnej i za wszystkich naszych ojców, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Domu Najlepszego Ojca. Zapraszamy więc ojców i dzieci. Modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach.

8)W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi oraz uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

9) Przyszła niedziela, to ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o g. 11. 30 zapraszamy rodziców i chrzestnych z rocznymi dziećmi.

10) Uwaga!!! – Najbliższy objazd chorych będzie w tym tygodniu, w sobotę 24 czerwca, od g. 9. 00 rano. zamiast objazdu chorych w pierwszą sobotę miesiąca lipca.

11) Jest nowy numer czasopisma „ Opiekun ”. A w nim wiele ciekawych treści: Jest zaproszenie do pobliskiego Diecezjalnego Ośrodka Duchowości ” Samotnia „od ks. Marcina Wiśniewskiego na wakacyjne rekolekcje; jest publikacja o dzieciach ulicy w Rosji i pomagającym im siostrach albertynkach; jest fotoreportaż z procesji od Wojciecha do Józefa ulicami Kalisza; jest bogaty w treść artykuł ” Trzecie Serce Ziemskiej Trójcy „;jest o Światowych Dniach Młodzieży i bogata wkładka pt. ” Każde poczęte dziecko ma prawo do życia! ” oraz niezwykły fenomen dla wierzących i niewierzących, a także wiele ciekawych treści z diecezji i świata.

12) Uwaga ! W przyszłą niedzielę ( 25 czerwca ), pragniemy Wam Kochani poświęcić pojazdy, którymi poruszacie się po drogach. Będzie to poświęcenie od tego roku wzorem wielu parafii oraz z racji rozpoczynającego się sezonu wakacyjnego a także wielu parafian, którzy o to prosili. Nie będzie już poświęcenia w lipcu. Dokonamy tego poświęcenia po wszystkich Mszach św. w Sycowie oraz w Świętym Marku, Ślizowie i Działoszy. Na zakończenie Mszy św. pomodlimy się za wszystkich kierowców do Pana Boga i Św. Krzysztofa, następnie święcić będziemy pojazdy jedno i dwuśladowe. Bardzo prosimy, aby do poświęcenia w Sycowie wjeżdżać główną bramą od strony wieży, objechać świątynię dookoła ( w kierunku jak idzie procesja ). Poświęcenie pojazdów nastąpi przy wejściu do zakrystii. Tam też będzie można kupić piękne breloczki z wizerunkiem Św. Krzysztofa –patrona kierowców i podróżujących oraz obrazki ze Św. Krzysztofem i modlitwą do Niego. Kochani!!!Dzisiaj na drogach coraz więcej wypadków, w których giną lub okaleczani są ludzie, a wśród nich jakże często dzieci – dlatego skorzystajmy z tego poświęcenia w przyszłą niedzielę.

13) Jest już kolejny numer naszego tygodnika parafialnego: „Jezus żyje”. Jednocześnie przypominamy, że za tydzień ukaże się ostatni numer przed wakacjami. Wznowienie druku nastąpi w pierwszą niedzielę września.