Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna – 21.05. 2017 r.

„Nie zostawię was sierotami” ( J 14, 18 ) – na czas rozstania Jezus pozostawił uczniom tę  radosną obietnicę, że nie będą sami, że On będzie z nimi. Wierzymy słowu Pana. Dlatego gromadzimy się na sprawowanie Eucharystii, by słuchać słowa Bożego i zwiastować Jego Śmierć i Zmartwychwstanie. On tu jest, obecny przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

 

1) Podziękować pragniemy za ofiary, które przez Drogich Parafian zostały złożone wyjątkowo dzisiaj i zasiliły nasz fundusz remontowy. Mamy nadzieję, że dzisiejsza i w przyszłym miesiącu zbiórka na spłacenie odrestaurowanego, bocznego ołtarza ostatecznie ten temat zakończy.

2) Pragniemy jak najserdeczniej podziękować tym rodzinom naszej parafii, które złożyły ofiary na daninę diecezjalną i parafialną, zwłaszcza w ostatnim czasie. Kto jeszcze nie złożył może to uczynić w każdej chwili. Koperty nadal można zabierać z tych miejsc, gdzie w Wielkim Poście. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim udało się, czy nie było możliwości w Wielkim Poście.

3) Wg wcześniejszej zapowiedzi, w przyszłą niedzielę, przed kościołem, będzie zbiórka ofiar na rzecz Seminarium Duchownego. Już dzisiaj składamy także serdeczne „ Bóg zapłać ”.

4) Trwając w paschalnej radości, jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni krzyżowe, które potrwają do środy. O g. 17. 30 każdego dnia udamy się procesyjnie do krzyża misyjnego, po drodze śpiewając litanię do Wszystkich Świętych i przy krzyżu suplikację, prosząc Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko pracujących, zwłaszcza na roli, i o chleb powszedni dla wszystkich oraz za kraje głodujące. Następnie wrócimy do świątyni na Mszę Świętą. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę do udziału w tych szczególnych dniach całą naszą parafię i każdego z osobna. Człowiek może wiele, ale w tym wszystkim potrzeba Bożego błogosławieństwa. Prośmy o nie, gdy jest ku temu stosowny czas. Msza św. w Ślizowie i Działoszy będzie połączona z nabożeństwem majowym i modlitwami o dobre urodzaje, by nam nie zabrakło codziennego chleba oraz za kraje głodujące.

5) W miesiącu maju Msze św. wieczorne (oprócz soboty, niedzieli i świąt) są celebrowane pół godziny wcześniej o g. 17. 30 i po Mszy św. nabożeństwo majowe. Natomiast nabożeństwa majowe w soboty, niedziele i święta będą odprawiane po Mszy o g. 18. 00. Zapraszamy także w maju (od poniedziałku do piątku) na Apel Jasnogórski o g. 21. 00.  Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych są odprawiane po Eucharystii: w Ślizowie: w poniedziałki i środy o g. 17. 00; w Działoszy: we wtorki i czwartki o g. 17. 00

6) W piątek przypada DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy o nich w swoich indywidualnych modlitwach, a wspólnie jutro ofiarujemy za żyjące i zmarłe Matki nabożeństwo majowe.

7) Od piątku rozpoczniemy NOWENNĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO przygotowującą nas na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przez dziewięć dni będziemy tą Nowennę łączyli do soboty włącznie z nabożeństwami majowymi i w kolejne dni z nabożeństwami czerwcowymi.

8) Uwaga!!! Objazd chorych odbędzie się wyjątkowo w najbliższą sobotę od g. 10. 00.

9) Przyszła niedziela to UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

10) Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku odg. 15. 00 – 17. 30, a w sobotę i niedzielę od 17. 00 – 18. 00.

11) Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii od wtorku 6 –do soboty 10 czerwca w domu katechetycznym o g. 19. 00. Będzie to ostatni kurs przed wakacjami. Zapisy na I spotkaniu. Poradnia Przedmałżeńska w I i ostatni czwartek miesiąca.

12) Przed kościołem jest do nabycia czasopismo „ Opiekun ” a w nim bardzo ciekawe artykuły. Wśród nich jest prezentacja diakonów, którzy za kilka dni przyjmą święcenia kapłańskie i rozpoczną posługę w naszej diecezji, a może i w naszej parafii; Jest też zamieszczona rozmowa ze specjalistą od historii Kościoła o realnym fenomenie Fatimy i objawień Matki Bożej z 1917 roku; jest artykuł o rozwijających się w Polsce wspólnotach różańcowych, które skupiają rodziców modlących się za swoje dzieci; są świadectwa kapłanów  świętujących 25 – lecie kapłaństwa oraz jak zawsze wiele ciekawych informacji diecezjalnych i Kościoła Powszechnego.

14) Przed kościołem i w zakrystii jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego tygodnika „Jezus żyje”

15) Od 19 maja, w stulecie objawień w Fatimie, na ekranach kin można już oglądać film: ” Teraz i w godzinę śmierci „. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat. Ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe… . Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina i obejrzenie tego filmu.