Ogłoszenia Duszpasterskie na   XIV Niedzielę Zwykłą - 05.07.2015 r

Łączy nas wszystkich tu zebranych jedna wiara i jeden chrzest. Łączy na wspólne powołanie do świętości. chcemy razem złożyć Bogu Ofiarę Jego jednorodzonego syna. jesteśmy wszakże świadomi własnej niedoskonałości i grzechu. przeprośmy więc Boga za wszelkie nasze niewierności grzechu, abyśmy mogli uważnie słuchać słowa Bożego i godnie sprawować Najświętszą Eucharystię.

1) Dziś pierwsza lipcowa niedziela. niech wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.

2) Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, by Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, by inni mogli wypoczywać.

3) Pragniemy jak najserdeczniej podziękować tym rodzinom naszej parafii. które złożyły ofiary i te które jeszcze składają na daninę diecezjalną i parafialną, którzy w ostatnim czasie złożyli cegiełki na rzecz remontów w naszej świątyni. Dziękujemy za zebrane w ubiegłym tygodniu przed kościołem ofiary na tzw. Świętopietrze, czyli ofiary przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać".

4) W najbliższy - II i następny piątek miesiąca o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych. Intencje te przyjmowane są w zakrystii.

5) Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji codziennie: od poniedziałku do niedzieli włącznie od godz. 17.00 - 18.00.

6) Uwaga !!! W czasie wakacyjnym, w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w szpitalu będą: w soboty o godz. 19.30.

7) Przypominamy, że biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku wyłącznie tylko po wieczornej mszy św.

8) Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się we wrześniu (od 15 - 19 września). Poradnia przedmałżeńska czynna w I i ostatnie czwartki miesiąca.

9) Są wolne intencje mszalne rano i wieczorem w miesiącu lipcu. Intencje mszalne można rezerwować w zakrystii.

Syców dnia 4.07.2015 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.