• 1
  • 2
  • 3

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na  Niedzielę Palmową 29.03.2015 r.     

  Godzina, w której się tu dziś gromadzimy,jest brzemienna pamięcią wielkich wydarzeń. Nasz Wielki Tydzień upamiętnia bowiem ostatni tydzień życia Jezusa, Jego ostatnie chwile, które mają niezmierzoną cenę dla naszego zbawienia.Ta niedziela na sześć dni przed Paschą przypomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, wjazd podobny do wjazdów królewskich, ale przypomina też płacz Jezusa nad Miastem,które nie poznało czasu swego nawiedzenia. Jezus płacze, bo tylko On wie, że Jerozolima Go odrzuci, choć i za nią będzie umierał.Jezus otwiera dziś przed nami bramę zbawienia.

 

1) Wczoraj rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje parafialne pod hasłem „ Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię ”. Rekolekcje potrwają do Wlk. Środy włącznie. Bardzo serdecznie jeszcze raz wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych rekolekcjach i skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

 Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w Wielki Wtorek po południu i w Wielką Środę cały dzień.

W Wlk.Wtorek:

 od g.14.30 – 16.00 i od 16.30 – 18.00.

 W Wlk.Środę:

 od g.8.30 – 10.00 i od 10.30 – 12.00 oraz od g.14.30 – 16.00 i od 16.30 – 18.00

 oraz od g.19.30 – 21.00 !!!

 

  Msza św. dodatkowa w dniu spowiedzi św. będzie odprawiona w Wlk. Środę o g.12.00. Ta intencja jest wolna. Można dziś zamówić u Siostry. podczas trwania spowiedzi św. i we Wlk.Wtorek, i w Wlk.Środę będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.

 

 2) Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy gałązki palm z racji Niedzieli Palmowej na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzieci i młodzież zgromadzą się dzisiaj przy krzyżu misyjnym o g.11.15 z palmami.Tam nastąpi poświęcenie tych palm i w uroczystej procesji wejdziemy do świątyni na Mszę św.

 

 3) Dzisiejsza niedziela to Diecezjalny Dzień Młodzieży. O g.13.30 rozpoczną się uroczystości, jak co roku pod Krzyżem Jubileuszowym na Kobylej Górze. Zapraszamy osoby chętne na wyjazd rowerowy dzisiaj na Górę Krzyża. Wyjazd o g.13.00 spod wieży.

 

 4) W Wlk.Poniedziałek ( jutro ) o g.10.00 będzie gruntowne, przedświąteczne sprzątanie kościoła.Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni. Nie będzie jutro z racji sprzątania kościoła adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

  5) Jutro o g.19.30 odbędziemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Od tego roku Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie w Wielki Poniedziałek.

        ( W tym roku wyruszymy z kościoła MB Częstochowskiej na ul.Kaliskiej do naszej parafii ). Droga Krzyżowa będzie połączona z inscenizacją Męki Pańskiej. Zabieramy ze sobą świece.

 

        TRIDUUM SACRUM

 

  6) WIELKI CZWARTEK - dzień ustanowienia dwóch sakramentów:

 

        sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa.Uroczysta wieczorna liturgia rozpocznie się o g.18.00. Po Mszy św.Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji czyli ciemnicy. Tam adoracja Pana Jezusa potrwa do g.23.00. Od g.22.00 - 23.00 do wspólnej modlitwy zapraszają Siostry Urszulanki.

 

    7) WIELKI PIĄTEK - dzień męki i śmierci Pana Jezusa.

Adorację w tym dniu rozpoczniemy rano od g.8.00 – i potrwa do wieczornej liturgii do g.18.00. 

O g.15.00, godzinie śmierci Pana Jezusa,zapraszamy do kościoła wszystkich Parafian na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i ostatnią w tym Wlk. Poście Drogę Krzyżową – Wlk.Piątek g.15.00. Wielki Piątek - to jedyny dzień w roku, w którym żaden kapłan nie odprawia Ofiary Eucharystycznej, ponieważ w tym dniu sam Pan Jezus składa Ofiarę na Krzyżu. Wieczorna liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o g.18.00. Natomiast  adoracja Krzyża i adoracja przy grobie Pana Jezusa tu w kościele potrwa do g.23.00. Na g.22.00 do g.23.00 zapraszamy wraz z młodzieżą na wspólną adorację przy grobie Pana Jezusa.Rozpoczniemy 9 dniową nowenną do Ducha Świętego przygotowującą nas na Święto Miłosierdzia Bożego i dalej będzie adoracja w formie montażu słowno – refleksyjnego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.   

 

  8) WIELKA SOBOTA - to dzień spoczynku Pana w grobie. W tym dniu adorację rozpoczniemy również o g.8.00 rano i potrwa do Wigilii Paschalnej, do g.22.00.

 W Wielką Sobotę święci się pokarmy na stół wielkanocny.

 

Święcenie pokarmów  wielkanocnych:

- W domu Sióstr Urszulanek – g.11.00

- Komorów - g.11.00

- Św.Marek – g.11.20

- Działosza – 11.40

- Wielowieś – 12.00

- Nowy Dwór – 12.20

- Ślizów – 12.40

- Syców – 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00.

 

 Święcenie pokarmów o g.15.00 poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Nowenną do Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy. Od rana będzie też można zabierać do domu poświęconą wodę.

 

  •  LITURGIĘ WIELKIEJ SOBOTY rozpoczniemy o g.22.00 poświęceniem ognia przed kościołem. Na sobotni wieczór przynosimy do kościoła świece. Po poświęceniu przed kościołem ognia, wejdziemy uroczyście do świątyni wnosząc nowy paschał. Następnie wysłuchamy Orędzia Paschalnego i bardzo w tym dniu rozbudowanej liturgii słowa. Po ostatnim czytaniu ze Starego Testamentu oraz po psalmie responsoryjnym i modlitwie nastąpi odsłonięcie głównego ołtarza po renowacji, zapalenie świec na ołtarzu i uroczyste Gloria przy biciu dzwonów. Natomiast po kazaniu nastąpi obrzęd poświęcenia wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.Następnie wyruszymy w REZUREKCYJNEJ PROCESJI trzy razy wokół świątyni. W procesji pójdziemy także z zapalonymi świecami.Sobotnia noc rozpocznie świętowanie WIELKIEJ NOCY czyli Z M A R T W Y C H W S T A N I E  P A Ń S K I E .

 

  9) W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO nie będzie Mszy św.o g.7.00!!! Pozostałe Msze św.jak w każdą niedzielę. I w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze św.w naszej parafii jak w każdą niedzielę, będzie również Msza św.o g.7.00.

 

  10) Liturgia w kościołach filialnych:

 

- Wlk.Czwartek:

    Działosza – g.16.30 – Msza św.Wieczerzy Pańskiej – adoracja do g.21.00.

    Ślizów - 16.30 – Msza św.Wieczerzy Pańskiej – adoracja do g.21.00.

 

- Wlk.Piątek          

    Działosza – 16.30 – Liturgia Męki Pańskiej – adoracja do g.21.00.

    Ślizów – g.16.30  - Liturgia Męki Pańskiej – adoracja do g.21.00.

 

- Wlk.Sobota                          

    Działosza - g.19.30 – Wigilia Paschalna i Procesja Rezurekcyjna

    Ślizów – g.19.30 – Wigilia Paschalna i Procesja Rezurekcyjna

 

- W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św.na filiach jak w każdą niedzielę!!!    

 

  11) Pragniemy jak najserdeczniej podziękować tym rodzinom naszej parafii, które już złożyły i tym, które składają ofiary na daninę diecezjalną i parafialną. Przygotowane koperty można zabierać ze stolika w kościele, są też dostępne na stoisku gdzie można nabyć czasopisma, a także u ministrantów i w zakrystii. Koperty te składamy wtedy wraz ze składką podczas niedzielnych Mszy św. zasadniczo w Wlk. Poście. Ofiary są dobrowolne,a więc składamy je według możliwości.

 

  12) Najbliższy termin kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii to: 16 - 20 czerwca. 

 

  13) Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać jeszcze u Siostry Elżbiety w zakrystii. Wszystkim, którzy je złożyli lub jeszcze złożą „ Bóg zapłać ”.

 

  14) W Wlk.Czwartek zostanie zakończona w naszej parafii akcja  „ Dzielmy się chlebem ”. W tym dniu zostaną zebrane ze sklepów kosze z żywnością. 

 

  15) W zakrystii można zamówić czy zarezerwować wolne intencje mszalne.       

 

  16) Uwaga Maturzyści!!! Wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie odbędzie się z wtorku 14/środę 15 kwietnia.

 

  17) Przed kościołem jest do nabycia czasopismo „ Opiekun ” a w nim bardzo ciekawe artykuły. Wśród nich – refleksja nad odpowiedzialnością za śmierć Jezusa: tylko Żydzi i Rzymianie, czy może ktoś jeszcze ?; Jak to widzą Eskimosi, a jak to może przeżywać nawrócony bokser: - Kto skazał Jezusa?; - Pamięć ukryta w imieniu; - Od dziecka ulicy do dziecka Boga; - Ostatnia wieczerza i tajemnica kapłaństwa;  – Szukanie Jezusa z Józefem; - Wielkanoc w ikonach; – są przepisy naszego Padre na pyszne wielkanocne potrawy oraz wiele treści Wielkopostnych, Wielkotygodniowych oraz Wielkanocnych i informacji dotyczących jak zawsze Kościoła Powszechnego i Diecezjalnego.

  Syców dnia 28.03.2015 A.D.

 

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.