Ogłoszenia Duszpasterskie na   Uroczystość Zesłania Ducha św.

24.05.2015 r.

Czcimy dzisiaj zstąpienie Ducha Świętego na młody Kościół, na Kościół czasów apostolskich. Duch Święty, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę, Nieustannie jest obecny i działa w Kościele, niby dusza w organiźmie. Jest więc i wśród nas obecny. Otwórzmy się na Jego działanie. Niech obejmie nasz rozum i wolę, niech je odnowi, oczyści i wzmocni. Niech nas pobudzi do serdecznego żalu za wszystkie nasze grzechy.

1) Podziękować pragniemy za ofiary, które przez Drogich Parafian zostały złożone tydzień temu i zasiliły nasz fundusz remontowy i pozwalają sfinalizować spłatę renowacji głównego ołtarza. Wszystko wskazuje, że przyszłomiesięczna zbiórka pozwoli ostatecznie zakończyć temat. Pozostanie jedynie odbiór pracy przez konserwatora wojewódzkiego na początku czerwca. Podziękowania kierujemy wobec tych,którzy złożyli i tych, którzy jeszcze składają ofiary na daninę diecezjalną i parafialną oraz za ostatnie cegiełki.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać ”.

2) Jak widzimy rozpoczęły się prace i nastąpił częściowy demontaż zabytkowej, barokowej ambony w naszej świątyni i jest przygotowywana do renowacji. Prace renowacyjne potrwają do Wielkiego Postu przyszłego roku. Prace odbywać się będą pod nadzorem bezpośrednim konserwatora wojewódzkiego,który wcześniej wydał pozwolenie na owe prace. Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Serdecznie zapraszamy pierwszych dobroczyńców do włączenia się w to kolejne  wielkie przedsięwzięcie w naszej parafii.

3) Dzisiaj w Działoszy I Komunia św. BIAŁY TYDZIEŃ dla dzieci I komunijnych:

we wtorek, czwartek o g.17.00 i zakończenie w przyszłą niedzielę o g.11.30.

W tych dniach prosimy o udział w Mszach św. i nabożeństwach majowych także rodziców i dziadków.

4) Dzisiejszą uroczystością, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Przyszła niedziela – to uroczystość Najświętszej Trójcy.

5) Okres spowiedzi św. wielkanocnej potrwa jeszcze do uroczystości Bożego Ciała.

6) Jutro, w poniedziałek,przypada drugi dzień Zielonych Świąt, a wraz z nim święto  NMP Matki Kościoła. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.Oprócz stałego porządku Mszy św.w co dzień, z racji święta będzie jutro dodatkowa Msza św.o św.9.00,  natomiast w kościołach filalnych: w Ślizowie i Działoszy o g.17.00.

7) We wtorek przypada DZIEŃ MATKI.Pamiętajmy o nich w swoich indywidualnych  modlitwach, a wspólnie jutro ofiarujemy za żyjące i zmarłe Matki  nabożeństwo majowe.

8) W środę na g.17.30 zapraszamy na Mszę św.łącznie z Nowenną do MBNP z prośbami i podziękowaniami,które składać możemy w zakrystii.

9) Uwaga młodzież !!! W piątek o g.19.00, na salce katechetycznej, odbędzie się dwudziesta czwarta katecheza przedmałżeńska obowiązkowa dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

10) Nabożeństwa majowe w tym tygodniu:

– od poniedziałku do piątku w połączeniu z Mszą św.o g.17.30,

-  w sobotę i niedzielę w połączeniu z Mszą św.o g.18.00.

11) Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii od wtorku 16 czerwca  do soboty 20 czerwca w domu katechetycznym o g.19.00. Zapisy na pierwszym  spotkaniu. Będzie to ostatni kurs przed wakacjami. Następny we wrześniu.

12) W sobotę 6 czerwca będzie spotkanie młodzieży na Lednicy. Zapisy u ks.Pawła  do 28 maja.Koszt wyjazdu 60 zł.

13) Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od g.15.00 – 17.30, a w sobotę i niedzielę od g.17.00.

14) Zbliża się uroczystość Bożego Ciała.W związku z tym zapraszamy dziewczynki, które kochają Pana Jezusa i zechcą podczas procesji Bożego Ciała oraz w całej oktawie sypać kwiatki na próbę sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków będzie w najbliższy piątek o g.17.00 i za tydzień – w poniedziałek - również o g.17.00 przed kościołem.

15) Jest dziś nowy numer czasopisma „ Opiekun ”. A w nim znaleźć możemy:

- szczegółowy program centralnych obchodów Kongresu Eucharystycznego w Kaliszu i w Ostrowie Wielkopolskim;

- niezwykłe świadectwo człowieka, który urodził się bez rąk i nóg;

- przygotowanie do Zesłania Ducha Świętego przez kontemplację ikony Pięćdziesiątnicy, popularnej na chrześcijańskim Wschodzie;

- o 12 nowo wyświęconych kapłanach w naszej diecezji w minioną sobotę a także wiele treści i informacji dotyczących jak zawsze Kościoła Powszechnego i Diecezjalnego. Polecamy w tym tygodniu „ Opiekuna ”szczególnie.

16) Z dniem 1czerwca rozpocznie w naszej parafii pracę P.Bartłomiej Reszyński jako organista, którego już dzisiaj serdecznie witamy. Pan Bartłomiej pochodzi z parafii katedralnej pw. Św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Życzymy Mu obfitego błogosławieństwa Bożego w pracy dla naszej wspólnoty parafialnej. Będzie wypełniać swoją funkcję także podczas wszystkich pogrzebów, ślubów  i dodatkowych Mszy św.

17) W środę po wieczornej Mszy św. i nowennie, na salce parafialnej, odbędzie się próba chóru kościelnego. Pan organista zaprasza wszystkich dotychczasowych chórzystów oraz wszystkich tych, którzy mają głos i chcieliby do chóru należeć. Liczymy także na młodzież.

18) W poniedziałek o g.16.00 w kościele Msza św.i pogrzeb śp.Anny Sopart z ul.Mickiewicza. Dobry Jezu….. .

Syców dnia 23.05.2015 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.