Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 14.09.2014r.

W życiu i śmierci należymy do Pana. Apostoł powiada, że „ nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie ”. Jezus Chrystus, nasz Pan, umarł dla nas,abyśmy mieli życie. Dlatego, sprawując w Eucharystii pamiątkę Jego Śmierci i Zmartwychwstania, uczymy się żyć dla braci.

1) Dzisiejsza niedziela – to druga niedziela miesiąca. Z racji jednak uroczystościodpustowych dzisiaj na Pólku i na Górze Krzyża Jubileuszowego ofiary tradycyjnie zbierane co miesiąc na potrzeby remontowe naszego kościoła będą zbierane wyjątkowo tydzień później, czyli w przyszłą niedzielę - 21 września.

Serdeczne podziękowania kierujemy wobec tych rodzin naszej parafii, które złożyły ofiary i te które jeszcze składają na daninę diecezjalną i parafialną, którzy w ostatnim czasie złożyli cegiełki na remont naszej świątyni oraz w wpłacili ofiary na konto parafialne.Wszystkich,którzy pragnęliby jeszcze złożyć ofiary na konto parafialne odsyłamy do gabloty przed kościołem, a także numer konta parafialnego widnieje na parafialnej stronie internetowej.„ Bóg zapłać ” za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc krajom Bliskiego Wschodu. Za wszelkie ofiary składamy jak zawsze wielkie i serdeczne„ Bóg zapłać ”.

2) Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga – zaprasza na Nocne Czuwanie na Jasnej Górze jutro ( w noc z 15/16 września ). Czuwanie rozpocznie się o g.21.30 poprzedzone Apelem Jasnogórskim o g.21.00.Wyjazd sprzed kościoła w Sycowie jutro o g.17.30, powrót – we wtorek rano  ok.g.4.00. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 32 zł. od osoby.Gdyby ktoś jeszcze chciał się zapisać dzisiaj ( wyjątkowo !!! ), to prosimy zaraz po Mszy św.uczynić to w zakrystii u Siostry Elżbiety.

3) W najbliższy – III piątek miesiąca – Msza św. za zmarłych o g.18.00.

4) Uwaga młodzież!!! Zapraszamy chętną młodzież na cotygodniowe spotkanie biblijne. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek 16 września,po Mszy św.wieczornej. Przyjdź!!! Naprawdę warto!!!.

5) W czwartek przypada święto Św.Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży W tym dniu szczególnie zachęcamy do modlitwy za dzieci i młodzież zapraszając wszystkich, a szczególnie ludzi młodych na wieczorną Mszę św.o g.18.00  również z okazji kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

6) W minionym tygodniu zakończyliśmy kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Następny w naszej parafii odbędzie się pod koniec listopada. Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki  miesiąca o g.17.00 w domu katechetycznym.

7) Msze św.w szpitalu są odprawiane w środy o g.19.30 i w niedziele o g.16.00.!!! Obchód chorych z sakramentami św.w pozostałe dni o g.8.30.

8) Caritas Polska i Caritas diecezji kaliskiej organizuje akcję Tornister pełen uśmiechów. Również na terenie naszej parafii przeprowadza nabędzie akcja charytatywna Tornister pełen uśmiechów,dla dzieci z najuboższych rodzin, które chciałyby radośnie rozpocząć rok szkolny. W bocznym ołtarzu po lewej stronie od wejścia do kościoła stoi stolik, na którym są wypisane proponowane przybory szkolne niezbędne do funkcjonowania w szkole.Po każdej Mszy św.od dzisiejszej niedzieli można ową propozycję przyborów szkolnych zabrać,otwierając swoje serce dla dziecka.Przybory szkolne prosimy przynieść za dwa tygodnie, ( w niedzielę 28 września do salki katechetycznej.

9) Prowadzimy nabór na nowych ministrantów. Chętnych chłopaków, którzy chcieliby służyć przy Chrystusowym ołtarzu i ciekawie spędzić czas zapraszamy!!!  Zapisy po każdej Mszy św.dzisiaj i w tygodniu w zakrystii.

10) W dniach od 24 do 31 stycznia 2015 r. organizowany jest wylot do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane proszone są o osobisty kontakt z ks.Danielem Wawrzyniakiem.

11) W sobotę 27 września organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia.Wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii u Siostry Elżbiety. Zapisy do 17 września także w zakrystii.

12) Przed kościołem lub w zakrystii jest do nabycia nowy numer czasopisma „ Opiekun ”,a w nim: * Wspomnienia Ks.Piotra Schewiora z misji; * relacja z Sudanu Południowego z panującej malarii; * jest artykuł o cudownym rozmnożeniu…ryżu; * jest konferencja prof. Chazana podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Św.Józefa i mocne słowa arcybiskupa Głódzia; * „ Anioł Pański z papieżem w oknie ma już 60 lat  i wiele ciekawej, religijnej treści.

Syców dnia 13.09.2014 A.D.

Wiadomości KAI

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
76676

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.