Ogłoszenia Duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą - 27.07.2014r.

1) Pełnia lata, wakacji, urlopów…. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, często dotkniętych bezrobociem, rozbitych, patologicznych, nie pojechało  na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być dla nas obojętny. Pamiętajmy też  o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: „ Szczęść Boże ”!

2) Dzisiaj jeszcze, jako, że przed tygodniem nie wszyscy mieli okazję nabyć breloczki, figurki i obrazki z wizerunkiem Św. Krzysztofa  patrona kierowców i podróżujących oraz modlitwą do Niego – można dzisiaj nabyć w zakrystii.

3) Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o g.11.30 zapraszamy rodziców i chrzestnych z rocznymi dziećmi.

4) W najbliższy piątek, rozpocznie się miesiąc sierpień. To miesiąc szczególny na płaszczyźnie religijnej i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli czy podejmą trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Kościół wzywa, by ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Św. Maksymilian Kolbe.

5) W piątek przypada Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

6) W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św.:

w Sycowie - w piątek od g.16.30 – 18.00 i przez cały tydzień przed Mszami św..

w Ślizowie – w poniedziałek od g.16.30 i o g.17.00 – Msza św.

w Działoszy – we wtorek od g.16.30 i o g.17.00 – Msza św.

Msze św. w Sycowie w I Piątek: o g.6.30,7.00 z nabożeństwem do NSPJ i 18.00.

7) Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP oraz zmiana   tajemnic Żywego Różańca w najbliższą sobotę o 7.00 rano.

8) Uwaga!!! Objazd chorych odbędzie się w tym tygodniu - w sobotę od g.9.00.

9) 8 sierpnia wieczorem przybędzie do nas ( w liczbie ok.110 osób ) grupa Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę z Krotoszyna. Przyjmijmy pielgrzymów jak  co roku jak najgoręcej w naszych domach, w naszych rodzinach.  Natomiast dnia 9 sierpnia wyruszy już XV raz Piesza Pielgrzymka z Sycowa  na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Zapisy na Pielgrzymkę będą codziennie od piątku 1 do czwartku 7 sierpnia w parafii Piotra i Pawła po wieczornej mszy św. na salkach lub u ks. Pawła.

W najbliższy piątek ( 1 sierpnia ) zapraszamy wszystkich pielgrzymów i przyjaciół pieszej pielgrzymki na Msze św. i spotkanie organizacyjne na godz. 20.00, do kościoła św. Piotra i Pawła. Rozpoczęcie pielgrzymki 9 sierpnia, w sobotę,Mszą św. o godz. 7.00.

10) Przypominamy, że biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku włącznie tylko po wieczornej Mszy św.

11) Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji codziennie: od poniedziałku do niedzieli włącznie od g.17.00 - 18.00.

Syców dnia 26.07.2014 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.