Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Zwykła 25.01.2015 r.

Gromadzimy się dziś we wspólnocie Kościoła, tak jak mieszkańcy Niniwy gromadzili się na głos Jonasza, i tak jak Galilejczycy przychodzili słuchać słów Jezusa.Także do nas skierowane jest słowo Boże: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię ”. To słowo Boże to hasło trwającego roku liturgicznego. Bóg wie, że ten świat nieustannie się zmienia – „ pokolenie przychodzi i pokolenie  odchodzi ”.Dlatego wciąż potrzebujemy napomnienia i poprawy życia, aby mądrze z niego korzystać.

1) Dzisiaj kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2) W poniedziałek ( jutro ) od g.9.00 będzie gruntowne sprzątanie kościoła. Bardzo, prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni.

3) W zakrystii można zamówić czy zarezerwować wolne intencje mszalne w miesiącu lutym. Jest dużo wolnych intencji mszalnych!!!

4) Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii od 10 – 14 marca. Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g.17.00 w domu katechetycznym.

5) Za dwa tygodnie, wyjątkowo w tym roku w pierwszą sobotę lutego – 7 lutego, odbędzie się w Hali Sportowej MOSiR-u – o g.16.00 XII Ogólnopolski Koncert Charytatywny Syców 2015 na rzecz pomocy Rodakom na Ukrainie i Białorusi.

W programie wystąpią artyści polonijni z Białorusi i Ukrainy

- Zespół Podolski Kwiat

- Zespół Białe Skrzydła

- Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej z Lublina

- Szkoła tańca Just

- Zespół VOX

- oraz lokalni artyści

Poprzedzi koncert  nabożeństwo ekumeniczne, które zostanie w tym roku odprawione w kościele ewangelickim o g.14.30, z udziałem przedstawicieli kościoła ewangelicko – augsburskiego,prawosławnego i rzymsko – katolickiego. Natomiast w niedzielę – 8 lutego w naszej świątyni zostanie o g.11.30 odprawiona uroczysta Msza św.pod przewodnictwem ks.bp Leona Dubrawskiego Ordynariusza diec. Kamieniecko – Podolskiej v – ce Przewodniczącego Episkopatu Ukrainy i kapłanów gości.Ubogaci również liturgię Mszy św. Zespół Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej z Lublina.Ta Msza św. zostanie odprawiona w int.Ojczyzn: Ukrainy, Białorusi i Polski. Na Nabożeństwo Ekumeniczne i Koncert Charytatywny w sobotę 7 lutego oraz na Mszę św.o g.11.30 w niedzielę zapraszamy wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Syców – Panem Sławomirem Kapicą, Konsulem Generalnym RP w Winnicy na Ukrainie Panem Radcą Ministrem Krzysztofem Świderkiem oraz Komitetem Organizacyjnym.

Kochani!!! Przyjdźcie!!!  Naprawdę warto!!!

Syców dnia 24.01.2015 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.