• 1
  • 2
  • 3

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 Ogłoszenia Duszpasterskie na   XXVIII Niedzielę Zwykłą - 11.10.2015 r  

       Choć 37 – rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową przypada w piątek – 16 października,, już dzisiaj oddajemy hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi. Decyzją polskiego Parlamentu – 16 października  jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.Nie ulega wątpliwości, że pontyfikat Jana Pawła II zmienił bieg dziejów świata. Bogu dziękujemy za posługę Papieża – Polaka, za Jego trwającą w nas katechezę. Dzisiejszy dzień jest XV Dniem Papieskim.Jan Paweł II – Człowiek Rodziny.

 

1) „ Bóg zapłać ” tym wszystkim, którzy dzisiaj, ( w II niedzielę miesiąca )swoją  ofiarą zasilili fundusz remontowy naszej świątyni. Serdeczne podziękowania kierujemy wobec tych rodzin naszej parafii, które złożyły   Ofiar   i te które jeszcze składają na daninę diecezjalną i parafialną, którzy w tym    tygodniu złożyli cegiełki na remonty naszej świątyni oraz w ostatnim czasie wpłacili ofiary na konto parafialne.Koperty na daninę są jeszcze wyłożonena stoliczku w kościele, można zabrać z zakrystii lub od ministrantów sprzedających przed kościołem gazety katolickie. Wszystkich, którzy pragnęliby złożyć ofiary na konto parafialne odsyłamyjak zawsze do gabloty przed kościołem, a także numer parafialnego konta widnieje na parafialnej stronie internetowej.

    2) Dzisiejsza niedziela w kościele jest przeżywana jako Dzień Papieski.  Przed kościołami jest zbiórka na stypendia dla najbiedniejszej  i najzdolniejszej młodzieży. W naszej parafii przeprowadzimy tę zbiórkę jak co roku za tydzień z racji dzisiejszej zbiórki w kościele na cele remontowe naszego kościoła.  Wtedy też ( za tydzień w niedzielę 18 października ) złożymy w naszej parafii  wielki hołd Św.Janowi Pawłowi II w postaci ubogacenia liturgii podczas  Mszy św.o g.11.30 w postaci występu chóru „ Organum ” z Krakowa i światowej sławy śpiewaczki Pani Profesor Łucji Czarneckiej z Krakowa. Po Mszy św.tu w naszym kościele będzie koncert, a następnie udamy się pod pomnik Św.Jana Pawła II, by tam zakończyć to piękne spotkanie.

 

3) Jutro o g.9.00 będzie, sprzątanie kościoła.Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni.

 

 4) We wtorek przypada 13 dzień miesiąca, a więc - dzień fatimski.   Nabożeństwo a po nim procesja fatimska odprawione zostaną zaraz po wieczornej Mszy św. Różaniec w tym dniu będzie w ramach nabożeństwa fatimskiego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.

 

 5) W środę obchodzić swoje doroczne święto będą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy ich płynącą z serca szczególnie w tym dniu gorącą modlitwą.

 

 6) Choć kończy się dziś kolejny Tydzień Miłosierdzia, nie zapominajmy o świadczeniu miłosierdzia każdego dnia. Ciągle naśladujmy Boga – Ojca pełnego miłosierdzia. Miłosierdzie jest aktem religijnym, a nie filantropią.

 

7) To już połowa października,miesiąca poświęconego modlitwie różańcowej. Warto zrobić sobie pod tym kątem rachunek sumienia:czy ta łatwa i piękna  modlitwa jest obecna w naszym życiu? Przypominamy, że za publiczne odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny.

        W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe:

        - nabożeństwa różańcowe dla dzieci ( od poniedziałku do piątku ) o g.16.30.

        - nabożeństwa różańcowe dla starszych,które będzie prowadzić młodzież

          gimnazjalna także ( od poniedziałku do piątku ) po Mszy św.o g.17.30.

        - nabożeństwa różańcowe ( w soboty i niedziele ) o g.17.30 dla wszystkich  ( dzieci,młodzieży i starszych ), rozważania prowadzą Matki Różańcowe.

        Przypominamy, że Msza św.w soboty i niedziele o g.18.00, w pozostałe dni o g.17.30.

 

        W kościołach filialnych Msza św.i nabożeństwo różańcowe będą odprawiane:

        - w Ślizowie ( w poniedziałki, środy  ) o g.17.00 Msza św. i różaniec

        - w Działoszy ( we wtorki, czwartki  ) o g.17.00 Msza św. i różaniec

 

 

    8) W piątek przypada wspomnienie Św.Jadwigi Śląskiej. Ten dzień jest 37 rocznicą  wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od g.18.44 do g.18.50 będą  biły dzwony upamiętniające to wielkie wydarzenie sprzed 37 lat. Zgromadźmy się w tym dniu jak najliczniej w świątyni modląc się przez  wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II w czasie Eucharystii i na nabożeństwie   różańcowym, wyrażając w ten sposób szczególny szacunek dla tego Niezwykłego   Polaka. W tym dniu jeśli pogoda dopisze, różaniec odmówimy przy pomnikuOjca Świętego.

 

9) W najbliższy – III piątek miesiąca - Msza św. za zmarłych o g.17.30.  Intencje za naszych drogich zmarłych można składać w zakrystii.

 

  10) Młode osoby, które chciałyby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w 2016 r. serdecznie zapraszamy na Mszę św. w najbliższy piątek ( 16 października )  o g.20.00. Wcześniej – o g.19.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. Po Mszy św.odbędzie się spotkanie Informacyjne prowadzone przez wolontariuszy i koordynatora ŚDM.

 

11) W przyszłą niedzielę przypada święto Św.Łukasza Ewangelisty. Św. Łukasz jest patronem Służby Zdrowia. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwach za pracowników Służby Zdrowia, a szczególnie o tych,którzy mieszkają czy pracują na terenie  naszej parafii, ze szczególnym uwzględnieniem sycowskiego szpitala.  O taką też modlitwę prosili nas kapłanów mieszkańcy Sycowa.

 

  12) W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny.

 

  13) W zakrystii można zamówić czy zarezerwować wolne intencje mszalne  w tym tygodniu czy w tym miesiącu. 

 

   14) Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się od wtorku  1 grudnia do soboty 5 grudnia.Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna   w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g.17.00 w domu katechetycznym.

 

 15) W kruchcie i przed kościołem jest do nabycia czasopismo „ Opiekun ”


Syców dnia 10.10.2015 A.D.

 

 

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.