Ogłoszenia Duszpasterskie na   XVIII Niedzielę Zwykłą - 02.08.2015 r

Jak spragnieni pielgrzymi w drodze do niebiańskiej ojczyzny gromadzimy się na Uczcie naszego Pana, Jezusa Chrystusa, aby spożywać Chleb, który zstąpił z nieba i życie daje światu. Bierzmy i jedzmy,  a nie będziemy łaknąć ani pragnąć.

1) W miesiącu sierpniu łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie, wierni tradycji naszych ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.

2) Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w miniony poniedziałek i za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc dla Krymu. Ks. Jerzy Zimiński jeszcze raz prosił bardzo serdecznie podziękować.

Dzisiaj natomiast przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka ofiar  na rzecz Caritas naszej parafii.

3) W najbliższy wtorek - 4 sierpnia, w naszej parafii będzie CAŁODNIOWA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Każda parafia w naszej diecezji ma tak adorację od roku Jubileuszowego w innym dniu. My 4 sierpnia. W naszej świątyni będziemy adorowali Pana Jezusa wg możliwości czasowych, które możemy ofiarować Panu Jezusowi. Najświętszy Sakrament we wtorek zostanie wystawiony po Mszy św. o g.7.00 rano. Adoracja potrwa przez cały dzień do wieczornej Mszy św. o g.18.00. Jeśli byłyby osoby chętne do przewodniczenia w danej godzinie to prosimy o przewodnictwo zawsze o pełnej godzinie. Jednocześnie bardzo prosimy, aby ostatnie 20 minut adoracji, w każdej godzinie, pozostawić dla indywidualnej medytacji w ciszy.

4) W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienia Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. w tym dniu, jak w co dzień.

5) Już w najbliższą sobotę ok. g.17.00 przybędzie do naszej parafii w liczbie ok. 120 osób grupa Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę z Krotoszyna. Przyjmijmy pielgrzymów jak najgoręcej w naszych domach i naszych rodzinach. Natomiast za tydzień w niedzielę wyruszy już XVI raz Piesza Pielgrzymka z Sycowana Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Zapisy na Pielgrzymkę będą codziennie od soboty 1 sierpnia do czwartku 6 sierpnia w parafii Św. Ap. Piotra i Pawła po wieczornej Mszy św. na salkach lub u ks. Przemysława. Przy zapisach należy podać nr PESEL w celu  ubezpieczenia oraz zgodę rodziców ( w przypadku osób niepełnoletnich ).

W piątek od g.19.00 – 20.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O g.20.00 zostanie odprawiona Msza św. przed pielgrzymkowa i po Mszy św. odbędzie się na salce spotkanie organizacyjne. Obecność w piątek, w tym szczególnym wieczorze konieczna dla wszystkich pragnących wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki nastąpi w przyszłą niedzielę 9 sierpnia o g.6.45. Zbiórka przy krzyżu misyjnym. Bagaże prosimy dostarczyć na samochód ciężarowy do g.6.30.

Osoby, które nie mogą z różnych względów wyruszyć na szlak pielgrzymkowy, a chciałyby mieć swój udział w naszej pielgrzymce zapraszamy do zapisania się do grupy pielgrzymów duchowych. Zapisy od dzisiaj do soboty w zakrystii. Każdy pielgrzym otrzyma legitymacje i plan trasy pielgrzymkowej, aby mógł z nami  łączyć się duchowo w modlitwie. Wszystkich pielgrzymów duchowych zapraszamy na rozpoczęcie pielgrzymki w przyszłą niedzielę o g.6.45 pod krzyżem na placu kościelnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

6) W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek miesiąca. Spowiedź św.:

w Sycowie - w piątek od g.16.30 – 18.00

w Ślizowie – jutro w poniedziałek od g.16.30 i o g.17.00 – Msza św.

w Działoszy – we wtorek od g.16.30 i o g.17.00 – Msza św.

w Św.Marku spowiedź będzie w przyszłą niedzielę od g.8.30.

Msze św. w Sycowie w I Piątek: o g.6.30,7.00 z nabożeństwem do NSPJ i o g.18.00.

7) W pozostałe dni w tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji codziennie: od poniedziałku do niedzieli włącznie od g.17.00 - 18.00.

8) W miesiącu sierpniu Msza św.w szpitalu jest odprawiana w soboty o g.19.30!!!

9) Przyszła niedziela - to II niedziela miesiąca. W czasie Mszy św. będą zbierane  ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła z przeznaczeniem w całości  na trwające prace renowacyjne parkanu przy kościele i zabytkowej, barokowej ambony w kościele. Za te ofiary, które w przyszłą niedzielę Kochani złożycie, już dzisiaj składamy serdeczne Wam '' Bóg zapłać ''.„ Bóg zapłać ” także za ofiary składane na daninę parafialną i diecezjalną oraz za cegiełki szczególnie z przeznaczeniem na w/w rozpoczęte remonty.

10) Przed kościołem jest jeszcze do nabycia czasopismo „ Opiekun ”,a w nim:

- Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu – apel o trzeźwość w rodzinach, szczególnie w sierpniu;

- O ofiarach terroru komunistycznego, które czekają na ekshumację;

- „ Do zakochania jeden krok ”, czyli o odkrywaniu powołania na Światowych Dniach Młodzieży; - Kilka słów o pierwszym kwiecie na drzewie amerykańskiej świętości oraz życiu konsekrowanym w USA;

- Dzieje sanktuarium w Lutyni oraz wiele informacji dotyczących Kościoła powszechnego i diecezjalnego.

11) W Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Sycowie organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa z krótkim nawiedzeniem Jasnej Góry.  W programie udział w niedzielnej  Mszy świętej sprawowanej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, transmitowanej co tydzień o godzinie 7.00 przez TVP 1. Termin Pielgrzymki: 15-16 sierpnia. Koszt: 300 zł. Zapisy u Księdza Proboszcza Leszka Szkopka pod numerem telefonu 501 277 225. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania.

Syców dnia 1.08.2015 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.