Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą - 27.09.2014r.

W Dniu Pańskim, gdy sprawujemy Eucharystię, wielbimy Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie swojego Syna.Niech zatem na Imię Jezusa zgina się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. Niech wszelki język wyznaje,  że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca.

1)Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone tydzień temu na fundusz remontowy naszej świątyni. Przy tej okazji pragniemy podziękować także tym wszystkim, którzy jeszcze teraz ( jako cegiełkę i daninę ) składają dodatkowe ofiary na ten cel.

2) Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, zapraszamy dzisiaj na g.15.00,  na sycowski rynek,na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zjednoczmy się w tej szczególnej modlitwie z Kościołem na całym świecie.

3) W środę przywitamy miesiąc październik. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. połączonej z tym nabożeństwem.W tym miesiącu nabożeństwa różańcowe:

- nabożeństwa różańcowe dla dzieci ( od poniedziałku do piątku ) o g.16.30.

- nabożeństwa różańcowe dla starszych - prowadzi młodzież gimnazjalna ( od poniedziałku do piątku ) po Mszy św.o g.17.30.

- nabożeństwa różańcowe ( w soboty i niedziele ) o g.17.30 dla wszystkich

( dzieci, młodzieży i starszych ), rozważania prowadzą Matki Różańcowe.

- W kościołach filialnych Msza św.i nabożeństwo różańcowe będą odprawiane:

• w Ślizowie ( w poniedziałki i środy ) o g.17.00 Msza św.i różaniec
  • w Działoszy ( we wtorki i czwartki ) o g.17.00 Msza św.i różaniec

Ojciec Święty Jan Paweł II napisał w liście apostolskim: „ Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela ”. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca,czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

4) W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej, które przypada w tym roku za tydzień we wtorek. We wtorek za tydzień Msza św. wieczorna jak zawsze w tym miesiącu o g.17.30 z poświęceniem różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św. oraz tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie zakupili, a ich różańce nie zostały jeszcze poświęcone. Obecność wszystkich ( rodziców i dzieci )konieczna. Natomiast po Mszy św.  odbędziemy tradycyjną procesję różańcową ulicami: Kościelną ,Młyńską, Komorowską i Aleją nad Wałem. Na procesję zabieramy z domu świece. Serdecznie zapraszamy na wspólną Mszę św., wieczorną procesję i do wspólnej modlitwy różańcowej.Tą informację przypomnimy za tydzień.

5) W tym tygodniu przypada I czwartek,I piątek i I sobota miesiąca:

•  I czwartek – spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 15:45. Obecność obowiązkowa. Po spotkaniu ok.g.16:30 okazja do spowiedzi św.;
  • I piątek – spowiedź w kościele od 15:30 natomiast Msza Św. dla dzieci z modlitwą różańcową o g.16.30 i dla starszych o g.17.30.

Spowiedź na filiach:

• w Ślizowie spowiedź była  wczoraj, Msza św. i różaniec będzie o g.17.00 w środę
  • w Działoszy spowiedź w czwartek od g.16.30, a o g.17.00 Msza św. i różaniec
  •

6) Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca.O g.7.00 będzie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy całego świata oraz zmiana tajemnic żywego różańca.

7) Objazd chorych - w najbliższą sobotę od g.9.00.

8) W kruchcie i przed kościołem jest do nabycia czasopismo „ Opiekun ” a w nim m.in.: O drugiej rocznicy ingresu biskupa Edwarda i Jego ulubionej Świętej, błogosławionej Anieli Salawie; Czy można z lekkim sercem odrzucić nauczanie religii w szkole? Czym jest apostazja? – czytaj „ Strzał w stopę ”; Relacja z uroczystości na Górze Krzyża; O uroczystościach I rocz. Koronacji Matki Bożej na Pólku i V w Kotłowie;O prześladowaniach chrześcijan; O diecezjalnym spotkaniu w Bazylice Św.Józefa ministrantów z całej diecezji, z udziałem ministrantów z naszej parafii oraz wiadomości dotyczące Kościoł powszechnego i diecezjalnego.

9) Dzisiaj o g.19.00, w kościele ewangelickim, odbędzie się koncert Chóru Szkoły Muzycznej z Sycowa i Chóru z Oleśnicy.  Na ten koncert zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy w Sycowie.

10) Caritas Polska i Caritas diecezji kaliskiej organizuje akcję Tornister pełen uśmiechów. Również na terenie naszej parafii przeprowadzana jest ta akcja charytatywna dla dzieci z najuboższych rodzin, które chciałyby  radośnie rozpocząć rok szkolny. Przybory szkolne można dzisiaj złożyć  na salce katechetycznej. Wszystkim,którzy rozumieją ową akcję charytatywną wielkie i serdeczne „ Bóg zapłać ”.

Syców dnia 27.09.2014 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.