Ogłoszenia Duszpasterskie na  V Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

03.05.2015 r.

Niedziele Okresu Wielkanocnego w różnoraki sposób naświetlają nam tajemnicę naszego Odkupiciela Jezusa Chrystusa. Dziś Jezus jest nazwany krzewem winnym,a my – Jego uczniowie – jesteśmy latoroślami.  Przez chrzest zespoliliśmy się z Nim w jedno; Eucharystia tę więź umacnia i pogłębia. Zgromadziliśmy się teraz, aby z krzewu winnego czerpać ożywcze soki. Dziękujmy Bogu za te dwa, wielkie, paschalne sakramenty.  Z dniem 3 Maja i V Niedzielą Wielkanocną łączymy także dziś liturgiczne święto ku czci Królowej i Patronki ziem polskich, Matki Chrystusa, nazwanej tym tytułem przez Króla Jana Kazimierza po potopie szwedzkim w archikatedrze polskiego miasta  - Lwowie.

1) Tradycyjnie ( 3 maja ) i dzisiaj, po Mszach św.przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz naszego diecezjalnego „ Radia Rodzina ”, za które składamy już teraz serdeczne „ Bóg zapłać ”. Pragniemy także jak najserdeczniej podziękować tym rodzinom naszej parafii, które złożyły ofiary i te które jeszcze składają na daninę diecezjalną i parafialną oraz za cegiełki.Uwaga !!! Z racji w naszej parafii w przyszłą niedzielę I Komunii św.ofiary na potrzeby remontowe będą zbierane w tym miesiącu wyjątkowo w trzecią niedzielę, czyli za dwa tygodnie - w niedzielę ( 17 maja ).  Z góry składamy serdeczne „ Bóg zapłać ” za zrozumienie i wspieranie tych przedsięwzięć. Natomiast w przyszłą niedzielę, przed kościołem będzie zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu czego byliśmy świadkami w naszych mediach.Składając ofiarę otwórzmy nasze serca dla tych, którzy dzisiaj potrzebują pomocy i wsparcia.

2) Dzisiaj przypada Uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego narodu. Dodatkowa Msza św.dzisiaj – 3 maja, zgodnie z rozporządzeniem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ku czci NMP Królowej Polski będzie odprawiona o g.15.00 w int.Ojczyzny, mieszkańców miasta i gminy Syców. Ta Msza św. została zamówiona przez Władze Miasta. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządu, poczty sztandarowe i szkoły, zakłady pracy i organizacje społeczne oraz wszystkich parafian i gości.  Pozostałe Msze św.dzisiaj wg porządku niedzielnego. Na Mszy św. o g.15.00 ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że oprawę muzyczną  na tą Msze św. przygotowała Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podczas Mszy św.o g.15.00 nastąpi Uroczyste poświęcenie sztandaru Powstałego Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego Okręgu Dolnośląskiego w Sycowie. Oprawa Mszy św.będzie zgodnie z ceremoniałem Związku Piłsudczyków RP.  Po Mszy św.o g.16.00 nastąpi złożenie wieńców przed obeliskiem na sycowskim Rynku.O g.16.30 nastąpi przemarsz uczestników uroczystości wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Policji we Wrocławiu do Parku Miejskiego. Tam będzie miał miejsce koncert Orkiestry Policji z Wrocławia. Msze św.na filiach dzisiaj - 3 maja wg niedzielnego porządku.

3) W piątek uczcimy podczas Mszy św.Św.Stanisława – bp i męczennika  – obok Św.Wojciecha gł.patrona Polski.

4) W najbliższy - II piątek miesiąca o g.17.30 będzie odprawiona Msza św.  za zmarłych. Intencje te można złożyć w zakrystii.

5) Uwaga młodzież !!! W piątek o g.19.00,na salce katechetycznej, odbędzie się dwudziesta pierwsza katecheza przedmałżeńska obowiązkowa dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

6) W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy wielką radość w naszej parafii, ponieważ 63 dzieci przystąpi do I KOMUNII ŚWIĘTEJ, na uroczystej  Mszy św.o g.10.00. Drogich Parafian bardzo serdecznie prosimy, że jeśli  nie są związani w żaden sposób z dziećmi komunijnymi, by w tym dniu wzięli udział we Mszy św.o g.7.00,9.00,12.00 lub o g.18.00, a na Mszy św.o g.10.00  odstąpili miejsca w kościele tylko dzieciom komunijnym, rodzicom i gościom. Zbiórka dzieci w dniu I Komunii św.( przy krzyżu ) o g.9.45. We wtorek, środę i czwartek o g.16.00 będą miały miejsce próby dzieci przed I Komunią św. Obecność dzieci na próbach obowiązkowa. Prosimy o przybycie na próby także rodziców.

Spowiedź św.dla dzieci przed I Komunią św.będzie w sobotę od g.8.30.

W piątek o.g.18.45, po wieczornej Mszy św., zapraszamy jeszcze raz wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych do sprzątania kościoła przed uroczystością I Komunii św.

7) Od jutra i przez cały miesiąc maj Msze św.wieczorne ( oprócz soboty, niedzieli i świąt ) będą celebrowane pół godziny wcześniej o g.17.30 i po Mszy św. nabożeństwo majowe. Natomiast nabożeństwa majowe w soboty, niedziele i święta będą odprawiane po Mszy o g.18.00. Zapraszamy także w maju ( od poniedziałku do piątku ) na Apel Jasnogórski o g.21.00.

Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych są odprawiane po Mszy św.:

• w Ślizowie: w poniedziałki i środy o g.17.00
  • w Działoszy: we wtorki i czwartki o g.17.00
  •

8) Uwaga!!! Spowiedź dla dzieci z kl.IV, które 12 maja będą obchodziły I rocznicę przyjęcia I Komunii św. będzie miała miejsce w sobotę o g.9.00.

9) W tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

10) Organizowany jest wyjazd na Kongres Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze w sobotę 16 maja.Zapisy do 3 maja u Siostry Elżbiety w zakrystii. Koszt 40 zł.od osoby. Płatne przy zapisach.

Syców dnia 2.05.2015 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.