Ogłoszenia Duszpasterskie  V Niedzielę Zwykłą - 07.02.2016 r.

1) Dziękujemy za ofiary z minionego wtorku i zbierane dzisiaj przed kościołem na potrzeby klasztorów i domów zakonnych borykających się z trudnościami.

2) Najbliższa środa - to ŚRODA POPIELCOWA.Rozpoczynamy więc WIELKI POST.

W tym dniu odprawione będą Msze św.:

W Sycowie o g.6.30,7.00,9.00,16.30 – dla dzieci i młodzieży i o g.18.00.

W Św.Marku o g.16.00

W Ślizowie o g.17.00

W Działoszy o g.17.00

Wieczorna Msza św.w Sycowie o g.18.00 będzie w połączeniu z nowenną  do MBNP z prośbami i podziękowaniami.W środę popielcową,w czasie każdej  Mszy św.święcenie i posypanie głów popiołem.W tym dniu obowiązuje  wszystkich POST ŚCISŁY od którego nie ma żadnej dyspensy.Czas Wielkiego Postu jest czasem,w którym nie organizujemy,ani nie uczestniczymy  w zabawach czy hucznych weselach.Jest natomiast czasem wyrzeczeń, umartwień i postanowień,czasem rozważania męki i śmierci Jezusa, czasem szczególnej modlitwy i postnej jałmużny.

3) W najbliższy piątek – II piątek miesiąca o g.18.00 będzie odprawiona Msza św.za zmarłych.Intencje na te zbiorowe Msze św.można złożyć w zakrystii.

4)W sobotę przypada - 13 dzień miesiąca,a więc - dzień fatimski.Nabożeństwo fatimskie zostanie odprawione w tym dniu,przed wieczorną  Mszą św.o g.17.15.Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5) W czasie Wielkiego Postu będą odprawiane nabożeństwa:  DROGA KRZYŻOWA i GORZKIE ŻALE.

Droga Krzyżowa w każdy piątek;

W Sycowie o g.16.30 dla dzieci i młodzieży szkolnej

o g.17.30 dla starszych

o g.19.30 dla młodzieży starszej,studiującej i pracującej

W Ślizowie o g.17.00 Msza św.i Droga Krzyżowa

W Działoszy o g.17.00 Msza św.i Droga Krzyżowa

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w każdą niedzielę;

W Sycowie UWAGA !!! o g.17.00

W Ślizowie UWAGA !!! przed Mszą św. - o g.10.00

W Działoszy przed Mszą św.o g.11.00

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Drogich Parafian na te nabożeństwa do wspólnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa.Tylko dobre przeżycie Wlk.Postu gwarantuje prawdziwą radość ze Zmartwychwstania Pańskiego.

6) W Wielkim Poście składać będziemy ofiary na daninę diecezjalną w połączeniu z daniną parafialną,wzorem lat ubiegłych.Przygotowane koperty będzie można zabierać ze stolika w kościele,a także u ministrantów i w zakrystii. Prosimy na kopercie wpisać dane dotyczące ofiarodawcy i składanych ofiar. Informacje te będziemy wtedy mogli nanieść na kolędową kartotekę,gdzie mamy dane, które uzyskaliśmy dzięki Waszej Kochani życzliwości na kolędzie. Koperty te składamy wtedy wraz ze składką podczas niedzielnych Mszy św.  zasadniczo w Wlk.Poście.Ofiary są dobrowolne,a więc składamy je według  możliwości,ale przypominamy,dotyczą wszystkich rodzin w naszej parafii.Prosimy o zrozumienie tych zobowiązań postnych wobec diecezji i parafii.

7) Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wlk.Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty oraz o Trzeźwość.Zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy w tych tak ważnych intencjach. Zapraszamy szczególnie tych,którym ten problem nie jest obcy, a którym to,czasem najbliższym,możemy pomóc modlitwą.

8) Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii  od 1 do 5 marca ( od wtorku do soboty ) w domu katechetycznym o godz.19.00. Zapisy na I spotkaniu. Poradnia Przedmałżeńska czynna w I i ostatni czwartek miesiąca o g.17.00 także na wikarówce.

9) W zakrystii można zamówić czy zarezerwować wolne intencje mszalne w tym tygodniu czy w tym miesiącu.

10) Najbliższa Niedziela to II Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas każdej Mszy św. będą przeznaczone jak co miesiąc na fundusz remontowy naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcą serdeczne "Bóg zapłać".

11) W parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Sycowie organizowane będzie czuwanie modlitewne NA PROGU WIELKIEGO POSTU. Które odbędzie się w sobotę, 13 lutego 2016 roku o godz. 20.00 pod hasłem: Miłosierdzie w rodzinie.

12)  W czwartek tj. 11 lutego po mszy św. wieczornej na salce odbędzie się spotkanie grupy osób dorosłych OAZY Ruchu Światło-Życie .

Syców  dnia 6.02.2016 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.