• 1
  • 2
  • 3

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

    Ogłoszenia Duszpasterskie  VI Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego - 01.05.2016 r.

   Jezusowi,który przez swoją zbawczą Śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie przywrócił światu pokój, przynosimy dzisiaj trud przeżytego tygodnia.Będziemy się wspólnie modlić i składać Najświętszą Ofiarę;  będziemy wspólnie śpiewać i jednoczyć się przez tę samą postawę,wykonywanie tych samych gestów.Wszystko to  powinno umocnić więzy naszej jedności,nasze oddanie Chrystusowi i nasze umiłowanie Jego życiodajnych słów.

 

  1) Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz kleryków i seminarium składamy serdeczne „ Bóg zapłać ”. Pragniemy także jak najserdeczniej podziękować tym rodzinom naszej parafii,które złożyły ofiary i te które jeszcze składają na daninę diecezjalną i parafialną oraz za cegiełki.Dziękujemy również za ofiary w ostatnim czasie złożone na konto parafialne. 

 

  2) Uwaga ! Na prośbę Papieża Franciszka oraz z upoważnienia   J.E Ks.Abpa Celestino Migliore,Nuncjusza Apostolskiego w Polsce,dzisiaj  w naszej parafii,wg wcześniejszej zapowiedzi,przed kościołem,są zbierane ofiary  na pomoc humanitarną dla Ukrainy.Ojciec Święty liczy.że wspólnoty katolickie  wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę.

 

  3) W miesiącu maju Msze św.wieczorne ( oprócz soboty,niedzieli i świąt )  są celebrowane pół godziny wcześniej o g.17.30 i po Mszy św.jest odprawiane nabożeństwo majowe.Natomiast nabożeństwa majowe w soboty,niedziele i święta są odprawiane po Mszy o g.18.00.Zapraszamy także w maju ( od poniedziałku do piątku ) na Apel Jasnogórski o g.21.00.

 

    Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych są odprawiane po Mszy św.:

  •  w Ślizowie: w poniedziałki i środy o g.17.00
  • w Działoszy: we wtorki i czwartki o g.17.00.

 

  4) Trwając w paschalnej radości,jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje,    tzw.Dni krzyżowe,które potrwają do środy.O g.17.30 każdego dnia udamy się  procesyjnie do krzyża misyjnego,po drodze śpiewając litanię do Wszystkich   Świętych i przy krzyżu suplikację,prosząc Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko  pracujących,zwłaszcza na roli,i o chleb powszedni dla wszystkich oraz za kraje  głodujące.Następnie wrócimy do świątyni na Mszę św..Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę do udziału w tych szczególnych dniach całą naszą parafię i każdego z osobna.Człowiek może wiele,ale w tym wszystkim potrzeba Bożego błogosławieństwa.Prośmy o nie,gdy jest ku temu stosowny czas.

 

  5) We wtorek przypada Uroczystość Maryi – Królowej Polski,Głównej  Patronki naszego narodu.Msze św.we wtorkową uroczystość będą w naszej parafii  odprawione wg niedzielnego porządku. Dodatkowa Msza św. – 3 maja będzie  odprawiona o g.15.00 w int.Ojczyzny,mieszkańców miasta i gminy Syców.  Ta Msza św. została zamówiona przez Władze Miasta.

   Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządu,poczty sztandarowe i szkoły, środowiska kombatanckie zakłady pracy i organizacje społeczne oraz wszystkich  mieszkańców Sycowa i gości.

   Pozostałe Msze św.dzisiaj wg porządku niedzielnego,również na filiach. Na Mszy św. o g.15.00 ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Postarajmy się też ustroić nasze domy flagami narodowymi czy kościelnymi. Natomiast o g.16.00 zostaną złożone kwiaty na rynku pod pomnikiem pamięci " Poległym w walce o wolność Polski - społeczeństwo ziemi sycowskiej ". Po uroczystych obchodach patriotycznych na rynku sycowskim - majowy, rodzinny piknik z koncertem zespołu Kraków Street Band i grupą wokalną ASSOL.

 

  6) Uwaga Maturzyści !!! We wtorek - 3 maja - zostanie odprawiona o g.18.00 Msza św.za tegorocznych maturzystów.Na tą Mszę św.zapraszamy wszystkich zdających w tym roku egzamin maturalny,ich rodziców,najbliższych,młodzież i pielgrzymów.

 

  7) Tradycyjnie ( 3 maja ) i w przyszłą niedzielę,po Mszach św.przed kościołem będą  zbierane ofiary na rzecz naszego diecezjalnego „ Radia Rodzina ”, za które składamy już teraz serdeczne „ Bóg zapłać ”.  Uwaga !!! Z racji w naszej parafii w przyszłą niedzielę I Komunii św.ofiary na potrzeby remontowe będą zbierane w tym miesiącu wyjątkowo w trzecią niedzielę,czyli za dwa tygodnie - w niedzielę ( 15 maja ). Z góry składamy wielkie  i serdeczne „ Bóg zapłać ” za zrozumienie i wspieranie tych przedsięwzięć.

 

  8) W tym tygodniu przypada I Czwartek,I Piątek i I Sobota miesiąca, 

 

  9) Z racji I Piątku spowiadać będziemy:

    w Sycowie:

                  – w czwartek od g.16.30 – 17.30 i przed każdą Mszą św.

                  -  w piątek  od od g.15.30 - 17.30 i przed każdą Mszą św.

 

    w Ślizowie spowiedź będzie w środę od g.16.30 i o g.17.00 Msza św. z nabożeństwem majowym

    w Działoszy spowiedź będzie w czwartek od g.16.30 i o g.17.00 Msza św. z nabożeństwem majowym

    w Św.Marku w przyszłą niedzielę od g.8.30

 

10) Wszystkie dzieci na Mszę św.pierwszopiątkową zapraszamy o g.16.30.W I Piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi wszystkie dzieci,a szczególnie dzieci z kl.IV,które w następnym tygodniu - we wtorek - będą obchodziły I rocznicę I Komunii św..Prosimy Rodziców o przypomnienie dzieciom

 

11) Od piątku rozpoczniemy NOWENNĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO przygotowującą nas   na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.Przez dziewięć dni będziemy   tą Nowennę łączyli z nabożeństwem majowym.

 

12) W najbliższy piątek o g.19.00,w salce parafialnej,odbędzie się spotkanie z osobami zapisanymi na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Obecność  na spotkaniu obowiązkowa !!! Będzie to już ostatnia okazja,aby zapisać się na wyjazd,ponieważ do końca maja trzeba zgłosić uczestników do organizatorów i dokonać wpłat. Zachęcamy uczniów gimnazjum,szkół średnich,studentów a także starszych do udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.

 

13) Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca.O g.7.00 będzie Msza św.wynagradzająca   Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy całego świata oraz zmiana tajemnic żywego   różańca.

 

14) Objazd chorych - w najbliższą sobotę od g.10.00.

 

15) Przyszła niedziela to UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

 

16) W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy wielką radość w naszej parafii,  ponieważ 90 dzieci przystąpi do I KOMUNII ŚWIĘTEJ,na uroczystej  Mszy św.o g.10.00.Drogich Parafian bardzo serdecznie prosimy,że jeśli nie są związani w żaden sposób z dziećmi komunijnymi,by w tym dniu wzięli udział we Mszy św.o g.7.00,9.00,12.00 lub o g.18.00,a na Mszy św.o g.10.00 odstąpili miejsca w kościele tylko dzieciom komunijnym,rodzicom i gościom. Zbiórka dzieci w dniu I Komunii św.( przy krzyżu ) o g.9.45.W środę i czwartek o g.15.30 będą miały miejsce próby dzieci przed I Komunią św..Obecność dzieci na próbach obowiązkowa. Prosimy o przybycie na próby także rodziców.

    Spowiedź św.dla dzieci przed I Komunią św.będzie w sobotę od g.8.30.

 W piątek o.g.18.45,po wieczornej Mszy św.,zapraszamy jeszcze raz wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych do sprzątania kościoła przed uroczystością I Komunii św..

 

17) Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii od wtorku 7 czerwca do soboty 11 czerwca w domu katechetycznym o g.19.00.Będzie to ostatni kurs przed wakacjami.

 

18) Jest organizowany wyjazd na spotkanie na Polach Lednickich.Odbędzie się on  w sobotę 4 czerwca.Koszt  wyjazdu 60 zł..W cenie jest:przejazd autokarem,  wejście na Pola Lednickie i ubezpieczenie.Zapisy u ks.Adama Mikulskiego. Przy zapisie należy podać PESEL i dokonać wpisowe w wysokości 10 zł.  Zapisy – ostateczny termin do 29 maja.

 

19) W sobotę 14 maja o g.6.00 będzie wyjazd do Częstochowy na czuwanie Odnowy w Duchu Świętym.Zapisy do 3 maja u Siostry Elżbiety w zakrystii. Koszt 35 zł. Płatne przy zapisach.  

 

      Syców dnia 30.04.2016 A.D.

 

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.