• 1
  • 2
  • 3

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą - 26.10.2014r.

 

    W historii Kościoła był czas kiedy wskazywano na chrześcijan i mówiono: „Patrzcie, jak oni się miłują ”.  Nie posiadali oni wówczas ani bogactwa,ani władzy,ani nie zajmowali wysokich stanowisk. Byli ubodzy. Ich wiara miała taką moc,że przekonywała i pociągała do Chrystusa. Ich wiara jawiła się przed światem jako miłość. Przez radość płynącą z wiary i miłości objawia się Boże panowanie nad światem.Teraz przeżywamy wielką tajemnicę naszej wiary.Jesteśmy u źródła miłości. Niech udział w tej  Eucharystii utwierdzi w nas czynną miłość Boga i bliźniego.

 

    1) Dzisiaj kończymy tydzień misyjny. W ciągu tygodnia, podczas Mszy św.i nabożeństw różańcowych modliliśmy się w intencji misji i misjonarzy.A na zakończenie tygodnia misyjnego, dzisiaj przed kościołem,będą zbierane ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.Serdeczne „ Bóg zapłać ” za składane dziś ofiary.

 

    2) Pragniemy, jak najserdeczniej podziękować wszystkim,którzy w ubiegłą niedzielę złożyli przed kościołem ofiary dla biednej a najzdolniejszej młodzieży z racji obchodzonego tydzień wcześniej Dnia Papieskiego oraz za wszelkie ofiary na rzecz remontu naszej świątyni, które wpłynęły w ostatnim czasie.

 

    3) To już ostatnie dni nabożeństw różańcowych. Nie rozstawajmy się jednak z różańcem. Zbliża się bowiem listopad,miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Różaniec może się okazać nieocenioną pomocą, jaką możemy zaoferować drogim naszym sercom - zmarłym. Genialny artysta Michał Anioł, we fresku zdobiącym Kaplicę Sykstyńską przedstawiającym Sąd Ostateczny, namalował duszę wydobywaną różańcem z męki czyśćcowej. Oby ta twórcza wyobraźnia inspirowała także nas do niesienia pomocy duszom czyśćcowym. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym i na filiach wg stałego porządku.

 

    4) Jutro przypada XXIII rocznica beatyfikacji bł.Adolfa Kolpinga. Członków Rodziny Kolpinga zapraszamy we wtorek na Mszę św.o g.17.30 do wspólnej uroczystej modlitwy. Po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym będzie spotkanie na wikarówce.

 

    5) W środę o g.15.15 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie z młodzieżą  uwaga kl.II gimnazjum, która już w tym roku rozpocznie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność tejże młodzieży bardzo ważna.

 

    6) W najbliższy czwartek o g.15.15 odbędzie się w kościele spotkanie z młodzieżą kl.III gimnazjum przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Po spotkaniu dla młodzieży okazja do spowiedzi św..Obecność młodzieży konieczna.

 

    7) Grupa Ojca Pio zaprasza na modlitewne czuwanie ze świętymi w najbliższy piątek o g.19.00.

 

    8) W najbliższą sobotę przypada radosna uroczystość Wszystkich Świętych.Natomiast w niedzielę za tydzień (2 listopada) wspominać będziemy wszystkich wiernych zmarłych. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że nasz stosunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Chrześcijanin modli się za zmarłych, ofiaruje w ich intencjach Msze św.,wymienianki oktawalne, jednorazowe czy roczne oraz odpusty. Msze św.w Uroczystość Wszystkich Świętych w Sycowie: 7.00,9.00,10.15 i 11.30.

 

   Msze św.w kościołach filialnych:

    Św.Marek g.9.00 – Msza św.z procesją na cmentarzu i modlitwą za zmarłych polecanych w wymieniankach,

    Ślizów g.10.15 – Msza św.z procesją na cmentarzu i modlitwą za zmarłych polecanych w wymieniankach

    Działosza g.11.30 – Msza św.z modlitwą za zmarłych polecanych w wymieniankach       

 

    Na cmentarzu komunalnym w Sycowie o g.13.00 zostanie odprawiona Msza św.,a po niej procesja z modlitwami za zmarłych.Po procesji kapłani poświęcą nowe nagrobki; zgłoszenia przy ołtarzu polowym na cmentarzu.W tym roku ofiary zbierane podczas uroczystości Wszystkich Świętych i w dzień Zaduszny na cmentarzu będą przeznaczone na cele charytatywne obydwu sycowskich parafii. Wesprzyjmy swoimi ofiarami na cmentarzu wszelkie potrzeby charytatywne w naszych parafiach.Z góry dziękujemy za zrozumienie tych potrzeb i wsparcie. W Ur.Wszystkich Świętych nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wieczornej Mszy św.o g.18.00.!!

Msze św.w Dzień Zaduszny, czyli w przyszłą niedzielę w Sycowie,jak w każdą niedzielę.Na cmentarzu komunalnym tak, jak we Wszystkich Świętych o g.13.00. Rozpoczniemy od procesji za zmarłych, a po niej zostanie odprawiona Eucharystia.

 

    9) W dniach od 2 – 9 listopada, czyli od przyszłej niedzieli będą odprawiane modlitwy oktawalne za zmarłych. Przez osiem dni o g.17.15 będzie odmawiany różaniec z wymieniankami, a o g.18.00 Msza św. w intencji zmarłych podanych w wymieniankach. Natomiast wymienianki jednorazowe  będą w kolejne dni –od 10 listopada.Kartki na wymienianki, na poszczególne dni można zabierać, by na nich wypisać imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych. Kartki są wyłożone na stoliku w kościele. Po wypisaniu swoich zmarłych należy przynieść do zakrystii.Ofiary za wymienianki są dobrowolne,liczymy jednak na zrozumienie i przy tej okazji informujemy, że znaczącą część ofiar z wymienianek przeznaczamy na fundusz remontowy naszej świątyni.

 

  10) Odpust zupełny za zmarłych:

 W sobotę od g.12.00, do północy w niedzielę, we wszystkich kościołach i kaplicach można uzyskać jeden raz odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłego. Warunkiem jest nawiedzenie Domu Bożego, modlitwa w int.Ojca Świętego oraz stan łaski uświęcającej.Każdego dnia od 1 – do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

 

  11) I Piątek miesiąca przypada w następnym tygodniu, ale skoro od 1  - 8 listopada możemy naszym drogim zmarłym wyprosić niebo, przyjmując w tych dniach na ich intencje komunię św.,pragniemy dać okazję do spowiedzi św. już w tym tygodniu.Spowiadać będziemy:

        - w Sycowie – w czwartek od g.16.30 - g.17.30 i w piątek od g.15.30 – g.17.30 i przed każdą Mszą św.

        - w Św.Marku – spowiedź będzie w przyszłą niedzielę od g.8.30

        - w Ślizowie – w środę od g.16.30

        - w Działoszy – we wtorek od g.16.30

 

  12) W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. W tym dniu Kościół obchodzi  Uroczystość Wszystkich Świętych. Dlatego Msza św. wynagradzająca  Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy całego świata oraz zmiana tajemnic żywego różańca będzie tydzień później – 8 listopada.

 

  13) Objazd chorych także z racji Wszystkich Świętych również będzie w sobotę  - 8 listopada.

 

  14) Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się od wtorku 25 listopada do soboty 29 listopada. Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g.17.00  w domu katechetycznym. 

 

 15) W kruchcie i przed kościołem jest do nabycia czasopismo „ Opiekun ” a w nim m.in.:Ciężko w to uwierzyć – w Kanadzie dziecko nabywa prawa człowieka dopiero po urodzeniu. W tym kraju za upominanie się o prawa nienarodzonych idzie się do więzienia;W stawianych nam za wzór demokracjach nerki  są bardziej chronione niż dzieci w łonie matki!; Artykuł o odnowionym multimedialnym Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach; Jest relacja z godziny Miłosierdzia Bożego na naszym sycowskim rynku oraz wiadomości dotyczące  Kościoła powszechnego i diecezjalnego.

 

 16) Wczoraj zakończyliśmy akcję diecezjalnego Caritas „ Butów zbieranie.  Pozytywne działanie ”. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie ową akcją i za wszelką pomoc wszystkim potrzebującym. Akcja była bardzo pozytywnie odebrana przez naszych Drogich Parafian i przez Parafian z dekanatu sycowskiego. Niech Dobry Bóg wszystkim tym,którzy włączyli się w tą akcję, za Wasze otwarte serca wynagrodzi. A i my kapłani Wam – dziękujemy.             

         Syców dnia 25.10.2014 r.

 

 

 

 

Wiadomości KAI

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
85679

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.