• 1
  • 2
  • 3

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu - 21.12.2014r.                                      

      Zbliża się do końca nasze adwentowe oczekiwanie. Pan jest już blisko. Naszym przykładem na te ostatnie dni niech będzie Matka Zbawiciela, która z miłością przyjęła Bożą wolę i czekała na narodzenie Syna.Pan gromadzi nas teraz na sprawowanie Eucharystii; chce nas nakarmić swym słowem oraz swym  Ciałem i Krwią. Nie oczekujmy Go biernie, lecz wyjdźmy z radością na Jego spotkanie, jak Matka naszego Pana.

 

1)   W imieniu dzieci dziękujemy tym, którzy pomogli w tym roku w ufundowaniu  nagród adwentowych dla dzieci,które ofiarnie uczestniczyły w tegorocznych  roratach przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia. '' Bóg zapłać'' Panom,którzy przywieźli choinki, tym, którzy je podarowali. Dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w akcję „ Dzielmy się chlebem ”, tym, którzy ofiarowali żywność, paczki – serduszko - w ramach akcji „ Paczka dla Malucha ”i tym,którzy przeprowadzili wszystkie akcje, spiesząc z pomocą biednym rodzinom i dzieciom. Dziękujemy wreszcie za dary „ stołu proboszczowskiego ” na czas spowiedzi adwentowej, gdzie będziemy  mogli ugościć w przerwach spowiedzi księży z dekanatu. Wielkie „ Bóg zapłać ” tym wszystkim,którzy w minioną sobotę sprzątali kościół oraz tym, którzy przygotowują żłóbek betlejemski. Niech Wam wszystkim,za Wasze  dobre serca Bóg wynagrodzi, a my ze swej strony raz jeszcze – dziękujemy.       

                                          

2) Przedszkole Sióstr Urszulanek w Sycowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych parafian na jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci z tegoż   przedszkola, które odbędą się dzisiaj o g.15.00 w Centrum Kultury w Sycowie.

 

3) Wczoraj rozpoczęliśmy adwentowe rekolekcje parafialne i zakończymy we wtorek – dzień przed wigilią.Głosi tegoroczne rekolekcje adwentowe Ojciec Krystian – franciszkanin - gwardian z Podłęża. Msze św.wieczorne w czasie rekolekcji będą odprawiane o g.18.00

Ofiary zbierane podczas Mszy św.w czasie rekolekcji ( w poniedziałek i we wtorek )  będą zbierane na potrzeby klasztoru Ojca Rekolekcjonisty. Będzie to nasze podziękowanie za trud podjęcia głoszenia rekolekcji i za duchowe przygotowanie naszej parafii na święta Bożego Narodzenia.

 

    4) W poniedziałek po południu i we wtorek cały dzień będzie spowiedź św.  adwentowa w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu.

  Spowiadać będziemy – w  p o n i e d z i a ł e k:

                                               od 14.30 – 16.00

                                               od 16.00 – 16.30 przerwa

                                               od 16.30 – 18.00      

 

                                              - w e  w t o r e k:

                                              od 8.30 – 10.00

                                              od 10.00 – 10.30 przerwa

                                              od 10.30 – 12.00

                                              od 12.00 – 14.30 przerwa

                                              od 14.30 – 16.00

                                              od 16.00 – 16.30 przerwa

                                              od 16.30 – 18.00    

                                            i od 19.30 – 21.00!!!

 

 5) Środa - to WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Wszystkich z tradycji    obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.Msze św.w tym dniu:  o g.6.30 i 7.00. Natomiast Drogich Parafian i Gości,którzy przybędą na Święta zapraszamy na g.22.00 lub 24.00 w Sycowie oraz w Świętym Marku, Ślizowie i Działoszy na g.24.00 na uroczyste MSZE ŚW.PASTERSKIE,które rozpoczną ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. Pasterka w szpitalu będzie o g.20.00.   Przeżyjmy te święta w świetle wiary,wewnętrznym skupieniu i zamyśleniu,   dziękczynieniu i uwielbieniu Boga. W I Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św.o g.7.00 w Sycowie, pozostałe Msze św. bez zmian. W II Święto Msze św.jak w każdą niedzielę.

 

 6) W II dzień Świąt będzie tradycyjnie przed kościołem zbiórka ofiar na KUL.

 

 7) Po świętach, w sobotę rozpoczniemy kolędę, czyli odwiedziny  duszpasterskie rodzin w naszej parafii.Pragniemy Kochani do Waszych domów  i mieszkań zanieść Boże błogosławieństwo,wspólnie się z Wami modlić, ale także, w miarę możliwości, pomóc w rozwiązywaniu trudnych spraw. Podczas kolędy będziemy uzupełniali kartoteki parafialne,które przed czterema laty zakładaliśmy. Prosimy więc o pomoc w aktualizacji kartotek  kolędowych. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z lekcji religii. Podczas kolędy będzie też można złożyć ( ofiarę – cegiełkę,tak,jak poprzednie lata, konkretnie z przeznaczeniem na remonty naszego kościoła. Natomiast ofiary składane przez Was Kochani jako kolędowe będą także w znaczącej części przeznaczone na remonty ( w szczególności na renowację ołtarza, ambony i pójdziemy w kierunku renowacji parkanu wokół kościoła ).

 

8) W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Rodziny. W naszej diecezji   czcimy szczególnie św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela, który jest patronem naszej diecezji. W tą niedzielę,jako,że jest to ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy rodziców i chrzestnych z rocznymi dziećmi na Mszę św.o g.11.30.

 

9) 31 grudnia w tym roku przypada w środę -  to ostatni dzień roku kalendarzowego

        - czyli '' Sylwester ''.Msza św.na zakończenie starego roku zostanie odprawiona o g.23.00 - w intencji Parafian.Po Mszy św.zostanie odprawione nabożeństwo przebłagalne na zakończenie roku cywilnego. Punktualnie o północy zostanie udzielone pierwsze w NOWYM 2015 ROKU błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i życzenia noworoczne.Zapraszamy ! Przyjdźcie!. Przeżyjmy  te chwile razem, będąc blisko Pana Boga i z Panem Bogiem. Ten program przypomnimy w przyszłą niedzielę.

 

10) W tym tygodniu tylko w poniedziałek i we wtorek podczas spowiedzi św. w naszej parafii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

  11) W zakrystii można jeszcze nabyć poświęcone opłatki. Także w zakrystii są do kupienia ostatnie bombki przedstawiające z jednej strony nasz kościół parafialny Św.Ap.Piotra i Pawła, a z drugiej strony   naszą zabytkową wieżę przy kościele. Cena jednej 25 zł. Ofiary ze sprzedaży bombek przeznaczone są na remonty w naszej świątyni.

 

  12) Przed kościołem i w zakrystii ministranci rozdają tradycyjne sianko na wigilijny  stół. Zebrane ofiary zostaną przekazane na potrzeby ministrantów z naszej parafii.

 

   13) Jest  nowy kalendarz intencjalny. Gdyby ktoś chciał zamówić czy zarezerwować  intencje mszalne w nowym roku,to może to uczynić po Mszach św.w zakrystii.

 

   14) Dnia 23 i 24 grudnia w godzinach od 9.00 – 14.00 sycowscy harcerze będą roznosić betlejemskie światełko pokoju.

 

   15) W kruchcie i przed kościołem jest do nabycia czasopismo „ Opiekun ” w nowej szacie graficznej,zwiększonej objętościowo treści, jest dodatek w postaci śpiewnika z najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami oraz jego cena  od dzisiaj wynosi 2 zł..a w nim:

        - Zobaczyć Słowo w żłóbku;

        - Są życzenia ks.bp Edwarda Janiaka na święta Narodzenia Pańskiego;

        - Eucharystia w centrum życia rodziny;

        - Są nominacje kanonickie,wśród nich nasz były wikariusz ks.Robert Wardęcki, który został mianowany kanonikiem honorowym kapituły katedralnej w Kaliszu;

        - Są artykuły Adwentowo – Bożonarodzeniowe,m.in. o szopkach krakowskich;

        - a także szereg ciekawych informacji i wiadomości dotyczących Kościoła powszechnego i diecezjalnego.

 

         Syców dnia 20.12.2014 r.

 

 

 

 

 

Wiadomości KAI

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
93785

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.