Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2015 r.

Czas Wielkiego Postu, który przeżywamy, jest próbą naszej wierności Bogu i miłości względem Niego. Wpatrzeni w przemienionego i rozmodlonego Jezusa, prośmy, byśmy zrozumieli sens naszej wiary oraz potrzebę ciągłej i nieustannej przemiany naszego życia.

1) Dzisiejsza ( II Niedziela Wlk.Postu ) jest już tradycyjnie niedzielą „ Ad Gentes ” czyli dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Misjonarze proszą nas w dzisiejszą niedzielę – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – o misyjną jałmużnę, zbieraną przed kościołami w całym kraju na rzecz Dzieła Pomocy „ Ad Gentes ”. Zebrane dzisiaj przed kościołem ofiary mają pomóc misjonarzom realizować dzieła ewangelizacyjne i humanitarne.

2) W poniedziałek ( jutro ) od g.9.00 będzie gruntowne sprzątanie kościoła. Bardzo, prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni.

3) Przeżywamy Wielki Post.Jest to czas wyrzeczeń, umartwień i postanowień, czas rozważania męki i śmierci Jezusa, czas szczególnej jałmużny, postu i modlitwy.

4) W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne.

W każdy piątek z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową:

W Sycowie           o g.16.30 z dziećmi i młodzieżą szkolną

o g.17.30 ze starszymi

o g.19.30 z młodzieżą starszą, przyg. się do bierzmowania, studiującą i pracującą oraz pielgrzymami

W Ślizowie o g.17.00

W Działoszy o g.17.00

Natomiast w każdą wielkopostną niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas

Gorzkich Żali:

W Sycowie o g.17.15

W Ślizowie przed Mszą św.o g.10.00

W Działoszy przed Mszą św.o g.11.00

5) W Wielkim Poście składamy ofiary na daninę diecezjalną w połączeniu z daniną parafialną. Są przygotowane koperty, które można zabierać ze stolika w kościele, są dostępne na stoisku gdzie można nabyć czasopisma,a także u ministrantów i w zakrystii. Prosimy, by te koperty zabierali tylko dorośli. Na kopercie prosimy wpisać dane dotyczące ofiarodawcy i składanych ofiar. Informacje te będziemy wtedy mogli nanieść na kartotekę kolędową.      Koperty te składamy wraz ze składką podczas niedzielnych Mszy św. zasadniczo w Wlk.Poście.Ofiary są dobrowolne, a więc składamy je według możliwości, ale przypominamy,dotyczą wszystkich rodzin w naszej parafii. Prosimy o zrozumienie tych zobowiązań postnych wobec diecezji i parafii.Dziękujemy tym wszystkim, którzy już daninę złożyli!!!

6) W tym tygodniu odbywać się będą rekolekcje szkolne:

Rekolekcje dla Gimnazjum odbędą się również w tym tygodniu od środy do piątku ( od 4- 6 marca) ( przeprowadzi rekolekcje również ks.Daniel Podulka ) Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.

7) W czwartek o g.15.45 w kościele odbędzie się spotkanie z młodzieżą kl.III gimnazjum,przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność młodzieży obowiązkowa.

8) Uwaga rodzice dzieci komunijnych!!!

W najbliższy czwartek zapraszamy wszystkich rodziców dzieci I komunijnych  na Mszę św.z nauką o g.19.00.Po Mszy św.będzie spotkanie z fotografem i kamerzystą.

9) W tym tygodniu przypada I Czwartek,I Piątek i I Sobota miesiąca.

Spowiadać będziemy:

- w Sycowie – w czwartek od g.16.30 do g.18.00 i przed każdą Mszą św.

- w piątek od g.15.30 do g.18.00 i przed każdą Mszą św.

- w Św.Marku – w przyszłą niedzielę od g.8.30

- w Ślizowie – w piątek od g.16.30 i o g.17.00 Msza św.oraz Droga Krzyżowa

- w Działoszy – także w piątek od g.16.30 i o g.17.00 Msza św.oraz Droga Krzyżowa

10) Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży szkolnej o g.16.30 wraz z nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

11) Uwaga starsza młodzież !!! W piątek,o g.19.00, na salce katechetycznej,  odbędzie się piętnasta katecheza przedmałżeńska obowiązkowa dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

12) Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca.O g.7.00 będzie Msza św.wynagradzająca

12) Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy całego świata oraz zmiana tajemnic Różańca św.

13) W sobotę od g.9.00 – comiesięczny objazd chorych.

14) Przyszła niedziela - to II niedziela miesiąca.W czasie Mszy św. będą zbierane ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła ( w przyszłą niedzielę,  jak i najbliższych miesiącach na zapłatę prac renowacyjnych gł. ołtarza w naszej świątyni, które to prace już w tym miesiącu zostaną zakończone ). Odsłonięcie gł.ołtarza po renowacji jest planowane podczas Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.Za te ofiary,które w przyszłą niedzielę Kochani złożycie, już dzisiaj składamy Wam serdeczne '' Bóg zapłać ''.  Przy tej okazji pragniemy podziękować także tym wszystkim, którzy jeszcze teraz ( jako cegiełkę ) lub na konto parafialne składają dodatkowe ofiary.

15) Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii od 10 - 14 marca ( od wtorku do soboty ) w domu katechetycznym o godz.19.00.Zapisy na I spotkaniu.Natomiast Poradnia Przedmałżeńska  jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g.17.00 w domu katechet.

16) W zakrystii można zamówić czy zarezerwować wolne intencje mszalne w tym tygodniu i tym miesiącu.

17) Przed kościołem u ministrantów,w kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć nowy numer czasopisma „ Opiekun ” a w nim: - przyglądamy się wdowiemu groszowi, ćwiczymy w szczodrości i uczymy prawdziwej miłości; - świadectwa cudów dokonanych za wstawiennictwem Św. Józefa; - o katolikach niemieckich i ich zachowaniu wobec Hitlera i nazizmu; - zaglądamy za klasztorne mury sióstr kamedułek w Złoczewie oraz wiele treści wielkopostnych i informacji dotyczących jak zawsze Kościoła Powszechnego i Diecezjalnego.

Syców dnia 28.02.2015 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.