Ogłoszenia Duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 17.08.2014r.

1) Podziękować pragniemy za ofiary, które przez Drogich Parafian zostały złożone tydzień temu i zasiliły nasz fundusz remontowy. Za wszelkie ofiary składamy  serdeczne jak zawsze „ Bóg zapłać ”.

2) Wzorem lat ubiegłych rozprowadzamy dzisiaj w Sycowie kalendarze diecezjalne na nowy 2015 rok. Są one cegiełką na  utrzymanie naszego Seminarium Duchownego. Ks. dk. Marcin Humeniuk, który głosił w czerwcu w naszym kościele powołaniowe kazanie, głosi dzisiaj na wszystkich Mszach św. kazanie okolicznościowe, a po Mszach św. będzie rozprowadzał owe kalendarze. Cena minimalna kalendarza to 5 zł. – pamiętajmy jednak, że jest to cegiełka – czyli  dar serca – a jak mówi Pismo św.: „ Radosnego dawcę miłuje Bóg ”.

3) W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

4) W tym miesiącu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

5) Nie zapominajmy też o pielgrzymach zmierzających do różnych sanktuariów w kraju i poza granicami naszej ojczyzny oraz wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek  i szczęśliwy powrót do domu.

6) Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga – zaprasza na Nocne Czuwanie na Jasnej Górze w noc z 15/16 września. Czuwanie rozpocznie się o g.21.30 poprzedzone Apelem Jasnogórskim o g.21.00. Wyjazd sprzed kościoła w Sycowie 15 września o g.17.30,powrót 16 września ok.g.4.00.Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem 32 zł. od osoby. Zapisy do dnia 7 września i wpłaty w zakrystii u Siostry Elżbiety lub w biurze Kolpinga – pok. nr 9 ( wikarówka ).

7) Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji codziennie: od poniedziałku do niedzieli włącznie od g.17.00 – 18.00.

8) W tym miesiącu Msza św. w szpitalu jest odprawiana w środę i w sobotę o g.19.30!

9) W przyszłą niedzielę przed kościołem będą po Mszach św. zbierane ofiary na rzecz   naszego diecezjalnego „ Radia Rodzina ”,za które składamy już dzisiaj serdeczne podziękowanie.

10) W miniony poniedziałek nastąpił odbiór prac II etapu związanych z remontem kościoła w Św. Marku przez wojewódzkiego konserwatora z Wrocławia.  Jednak za tydzień w niedzielę przekażemy informację o odbiorze prac, ponieważ nie dotarł w tym tygodniu końcowy protokół od konserwatora. Od dzisiaj w Św. Marku są odprawione Msze św. po remoncie. Serdecznie zapraszamy do kościółka w Św. Marku  tradycyjnie na g.9.00  do wspólnej modlitwy. Są wolne intencje mszalne w Św. Marku. Można zamawiać u Siostry w zakrystii.

Syców dnia 16.08.2014 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.