Ogłoszenia Duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą - 19.07.2014r.

1) Dzisiaj, z racji wspomnienia liturgicznego Św. Krzysztofa, pragniemy Wam Kochani już tradycyjnie poświęcić pojazdy, którymi poruszacie się po drogach. Święcimy dziś ( i jutro )pojazdy po wszystkich Mszach św. w Sycowie oraz na filiach. Na zakończenie Mszy św., po ogłoszeniach parafialnych, pomodlimy się za wszystkich kierowców  do Pana Boga i Św. Krzysztofa, następnie święcić będziemy pojazdy jedno i dwuśladowe. Bardzo prosimy, aby do poświęcenia wjeżdżać główną bramą od strony wieży, objechać świątynię ( w kierunku jak idzie procesja ). Poświęcenie pojazdów nastąpi przy wejściu do zakrystii. Tam też będzie można nabyć piękne, najróżniejsze breloczki, figurki z wizerunkiem Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących oraz obrazki ze Św. Krzysztofem i modlitwą do Niego. Ofiary zebrane ze sprzedaży obrazków czy breloczków będą przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA pod hasłem „ 1 grosz za każdy przejechany kilometr, jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże ”. Kochani!!! Słyszeliśmy dzisiaj, że na drogach coraz więcej wypadków w których giną lub okaleczani są ludzie, a wśród nich jakże często dzieci – dlatego skorzystajmy dzisiaj z tego poświęcenia.

2) Podziękować pragniemy za ofiary, które przez Drogich Parafian zostały złożone tydzień temu i zasiliły nasz fundusz remontowy. Równie wielkie podziękowania rodzinom naszej parafii, które złożyły ofiary i te które jeszcze składają na daninę diecezjalną i parafialną oraz za cegiełki na remont naszej świątyni. Z racji minionego Dnia Święta Diecezjalnej Caritas dzisiaj przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka ofiar na rzecz Caritas naszej diecezji.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać ”.

3) Czas wakacji niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu  wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, wybierając plażę czy spacer! Niewiele jest miejsc, gdzie nie ma świątyni!

4) Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji codziennie: od poniedziałku do niedzieli włącznie od g.17.00 – 18.00.

5) Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w drugim tygodniu tygodniu września. Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w I i ostatnie czwartki miesiąca.

6) 8 sierpnia wieczorem przybędzie do nas grupa Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej na Jasną Górę. Przyjmijmy pielgrzymów jak najgoręcej w naszych domach, w naszych rodzinach.  Natomiast dnia 9 sierpnia wyruszy już XV raz Piesza Pielgrzymka z Sycowa na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Zapisy na Pielgrzymkę będą codziennie od piątku 1 do czwartku 7 sierpnia w parafii Piotra i Pawła po wieczornej mszy św. na salkach lub u ks. Pawła. W piątek 1 sierpnia zapraszamy wszystkich pielgrzymów i przyjaciół pieszej pielgrzymki na Msze św. i spotkanie organizacyjne na godz. 20.00, do kościoła św. Piotra i Pawła. Rozpoczęcie pielgrzymki 9 sierpnia, w sobotę, Mszą św. o godz. 7.00.

7) Przypominamy, że biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku włącznie tylko po wieczornej Mszy św.

8) Przed kościołem jest jeszcze do nabycia czasopismo „ Opiekun ”,a w nim:

artykuły przedstawiające postać bp Nominata Łukasza Buzun – paulina, bp pomocniczego naszej – kaliskiej diecezji;

relacja z Akcji Letniej Caritas w Przedborowie, gdzie wypoczywa 240 dzieci;

refleksja o tym, czy z oglądania telewizji wynika więcej dobra, czy zła;

podróż do Bostonu znanego choćby z Uniwersytetu Harvarda

oraz wiele informacji  dotyczących Kościoła powszechnego i diecezjalnego.

Syców dnia 19.07.2014 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.