• 1
  • 2
  • 3

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 Ogłoszenia Duszpasterskie na  I Niedzielę Adwentu - 29.11.2015 r   

 

    1) Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy CZAS ADWENTU – czas przypominający oczekiwanie Kościoła na powtórne przyjście Chrystusa.Od jutra do piątku o g.17.30 będzie odprawiana Msza św.o NMP – czyli RORATY.Od poniedziałku   do piątku nie będzie więc Mszy św.o g.18.00.Msza św.o g.18.00 będzie tylko   w soboty i niedziele.!!!Kochane dzieci i kochana młodzieży ze szkoły podstawowej  i gimnazjum!Każdego dnia będzie tu na Was czekał Pan Jezus i Jego Matka,a i my  kapłani Was serdecznie zapraszamy.Na roraty przychodzimy z lampionami  i przynosimy karteczki na których wypisujemy:imię i nazwisko oraz klasę  i wkładać będziemy do koszyczka przy wejściu do kościoła.Na zakończenie Mszy św.  będziemy losować sześć figurek i sześć różańcy. O szczegółach jutro, na pierwszych roratach. Gdyby ktoś chciał pomóc w ufundowaniu nagród dla dzieci na zakończenie rorat, to bardzo prosimy o jak najrychlejszy kontakt.     

        Roraty w naszej parafii będą się odbywały:

    W Sycowie od poniedziałku – do piątku o g.17.30

    W Ślizowie – w poniedziałki i środy o g.17.00

    W Działoszy – we wtorki i czwartki o g.17.00

 

    2) W zakrystii,od dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny,którymi będziemy się  dzielić w wigilię z najbliższymi i nie tylko.Opłatki te,święcimy dzisiaj na każdej  Mszy św. Nie kupujmy opłatków z niewiadomego źródła i niewiadomo z czego  wykonane.Dzielenie się opłatkiem,to nasz tak bardzo chrześcijański zwyczaj,  dlatego nabywajmy przy parafii poświęcone opłatki.  Nie ma już kalendarzy na nowy rok.

 

    3) Od dzisiejszej niedzieli,przed Mszami św.: o g.7.00,9.00 i 18.00 modlimy się za naszych drogich zmarłych w wymieniankach rocznych.Wymienianki roczne –  to piękna całoroczna forma pomocy naszym najbliższym,kochanym zmarłym.  Jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć swoich zmarłych do wymienianek rocznych,  to prosimy wypisać ich imiona i nazwiska oraz złożyć wraz z ofiarą ostatecznie  do przyszłej soboty w zakrystii.

 

    4) Wielkie i serdeczne „ Bóg zapłać ” tym,którzy w minionym tygodniu  pomogli w sprzątaniu świątyni.

 

    5) Wolontariusze „ Akcji dzielmy się chlebem ” rozpoczęli bożonarodzeniową akcję.W sobotę zostały rozwiezione do sklepów oznaczone kosze,do których można już składać produkty żywnościowe.Natomiast w sklepach mięsnych zostały ustawione puszki,do których można wrzucać pieniądze,na zakup wędlin.W zakrystii u S.Elżbiety można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup obiadów w szkolnej stołówce dla dzieci i młodzieży.Akcja będzie trwała do 18 grudnia. Mamy nadzieję,że tak,jak w minionych latach,tak i teraz nie przejdziecie Kochani obojętnie obok naszej akcji i zechcecie wesprzeć nas w tym dziele.Liczymy na Was i wiemy,że nas ( a właściwie najbardziej potrzebujących ) nie zawiedziecie.

 

    6) Od najbliższego wtorku do soboty włącznie, w domu katechetycznym, odbywać się  będzie kurs przedmałżeński dla narzeczonych.Spotkania każdego dnia o g.19.00. Zapisy na I spotkaniu.

 

 

    7) W tym tygodniu przypada I Czwartek,I Piątek i I Sobota miesiąca.   Okazja do spowiedzi św.w ciągu tygodnia przed Mszami św.,a w I Czwartek  i w I Piątek od g.16.30 – 17.30. W I Piątek miesiąca nie będzie w Sycowie Mszy św.  o g.16.30.Wszystkie dzieci i starsi przychodzą w tym dniu na Mszę św.o g.17.30. W Ślizowie w poniedziałek przed Mszą św. roratnią,a w Działoszy we wtorek przed Mszą św. roratnią będzie okazja do spowiedzi św.,w Św.Marku spowiedź będzie   w przyszłą niedzielę o g.8.30.

  

     8) W czwartek o g.15.45 w kościele odbędzie się spotkanie z młodzież  kl.IIIgimnazjum,która pragnie w tym roku przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.Obecność młodzieży obowiązkowa. Po spotkaniu okazja do sakramentu pojednania.

 

    9) W czwartek na Mszę św.o g.19.00 zapraszamy Rodziców dzieci kl.III,  które przygotowują się do przyjęcia w przyszłym roku I Komunii św.  Przed Mszą św.będzie także okazja do spowiedzi św..

 

  10) Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca.O g.7.00 będzie Msza św.wynagradzająca  NSNMP grzechy całego świata oraz zmiana tajemnic żywego różańca.

 

  11) W najbliższą sobotę,jako,że jest to I sobota miesiąca,objazd chorych od g.9.00.  Będzie również jeszcze przedświąteczny objazd chorych,o czym poinformujemy.

 

  12) Na terenie naszej parafii przeprowadzana będzie także akcja charytatywna „ Paczka dla Malucha ”,dla dzieci,które chciałyby w święta otrzymać drobną paczkę. W bocznym ołtarzu po prawej stronie od wejścia do kościoła,6 grudnia, ( czyli w przyszłą niedzielę ),będzie choinka,na której będą serduszka z  imionami i wiekiem dzieci.Osoby chętne mogą zrobić dla wybranej osoby prezent na święta, w którym mogą znajdować się słodycze,zabawki,przybory szkolne.Po każdej Mszy Świętej od soboty wieczora 5 grudnia można takie serduszko zabrać, otwierając swoje serca dla dziecka.Paczki prosimy przynosić w niedzielę 13 grudnia do salki katechetycznej.Więcej informacji można będzie uzyskać u wolontariuszy po każdej Mszy św.w przyszłą niedzielę.

 

  13) Przyszła niedziela to II niedziela Adwentu.W czasie Mszy św.będą zbierane ofiary na potrzeby remontowe. Za te ofiary,które w przyszłą niedzielę Kochani złożycie, już dzisiaj składamy serdeczne '' Bóg zapłać ''. Zasadniczo, w przyszłą niedzielę w naszym kraju będą zbierane przed świątyniami ofiary na Kościoły Wschodnie,ale że my w przyszłą niedzielę zbierać będziemy na remonty naszej świątyni,zbiórka na Kościoły Wschodnie jest w naszej parafii dzisiaj,  przed kościołem,wg informacji podanej tydzień temu – „ Bóg zapłać ”.

 

  14) W poniedziałek 7 grudnia,odbędą się Uroczystości z okazji XXIII Rocznicy Grupy AA „ JEDYNKA ” w Sycowie.Uroczystości rozpoczną się Mszą św.o g.16.30  w kościele pw. Św.Apostołów Piotra i Pawła,a następnie o g.18.00 – Uroczysty Mityng w Klubie Abstynenta ul. 1 maja 3 w Sycowie. Grupa AA zaprasza.

 

  15) Dziękujemy za wszelkie ofiary na daninę diecezjalną i parafialną oraz za cegiełki Serdeczne „Bóg zapłać”. Z dzisiejszą niedzielą upływa termin składania daniny. Jeśli ktoś tego jeszcze nie uczynił to prosimy w najbliższym tygodniu.    „Bóg zapłać”za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Syrię w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

  

  16) W zakrystii można kupić tradycyjne świece CARITAS na stół wigilijny i dzisiaj poświęcane na Mszach św. opłatki.  Także w tym jeszcze roku,w zakrystii,są do kupienia bombki przedstawiające z jednej strony nasz kościół parafialny Św.Ap.Piotra i Pawła,a z drugiej strony nasza zabytkowa wieża przy kościele.Bombki są różnych kolorów - do wyboru. Cena jednej 25 zł. Ofiary ze sprzedaży bombek przeznaczone są na cele remontowe naszej świątyni.

 

  17) Przed kościołem ministranci rozdają tradycyjne sianko na wigilijny stół. Zebrane ofiary zostaną przekazane na potrzeby ministrantów z naszej parafii.

 

  18) Zachęcamy Drogich Parafian do wyrzeczeń,umartwień i postanowień adwentowych, bo tego w naszym życiu nigdy za wiele,a także do oczyszczenia swoich serc w sakramencie pojednania.O terminie spowiedzi adwentowej z udziałem kapłanów  z dekanatu poinformujemy w przyszłą niedzielę. Tylko tak przeżyty adwent gwarantuje radosne świętowanie Narodzenia Bożej Dzieciny. Wszystkim na ten błogosławiony czas życzymy '' Szczęść Boże ''.

    Syców dnia  28.11.2015 A.D.              

 

  

 

 

 

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.