Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - 19.10.2014r.

Nowy tydzień rozpoczynamy od spotkania z Bogiem. Chcemy - na miarę naszej wiary i naszej miłości  - oddawać Bogu cześć i uwielbienie.Szczytem tego uwielbienia i chwały jest jedyna Ofiara Jezusa Chrystusa. Uobecnia się ona teraz wśród nas i skupia w sobie pragnienia i myśli Boże, jak też najgłębsze nasze pragnienia. Dzisiaj w Rzymie kończy obrady Nadzwyczajny Synod Biskupów na temat Rodziny. Na Jego zakończenie zostanie ogłoszony i ukazany światu jako Błogosławiony Wielki Papież Kościoła ubiegłego wieku Paweł VI.

1) Serdeczne '' Bóg zapłać '' tym, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na potrzeby remontowe naszego kościoła i za wszelkie ofiary, czy to w postaci  daniny, czy cegiełki z przeznaczeniem na ten cel – jeszcze raz – dziękujemy.

2) Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka na stypendia dla najbiedniejszej i najzdolniejszej młodzieży.Jest to zbiórka przeniesiona z ubiegłej niedzieli, z Dnia Papieskiego.

3) Dzisiaj rozpoczynamy tydzień misyjny. W ciągu tygodnia, podczas Mszy św.  i nabożeństw różańcowych będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. A na zakończenie tygodnia misyjnego, czyli w przyszłą niedzielę, przed kościołem,będą zbierane ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

4) Również w dniu dzisiejszym przypada 30 rocz. męczeńskiej śmierci błogosławionego ks.Jerzego Popiełuszki.Módlmy się o Jego rychłą kanonizację.

5) Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej modlitwie.Tajemnicą pozostanie,ile dobrego przynosi nam i innym, całemu Kościołowi i światu ta modlitwa.  W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym i na filiach  tak, jak w minionych tygodniach.

6) Jutro o g.9.00 będzie gruntowne, sprzątanie kościoła.Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni.

7) W środę po Mszy św.o g.17.30 nabożeństwo różańcowe połączone z Nowennądo MBNP z prośbami i podziękowaniami. W tym dniu po raz pierwszyKościół będzie sprawował Najświętszą Ofiarę Mszy św. wg formularza  liturgicznego „ O Świętym Janie Pawłe II ”. W naszej świątyni podczas wieczornejMszy św. zostanie poświęcony i umieszczony w kościele nowy obraz przedstawiający Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy.

8) W piątek, o g.19.00,na salce parafialnej,odbędzie się trzecia katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej ( dla klas I i młodzieży starszej oraz dla wszystkich chętnych i zainteresowanych ). Serdecznie zapraszamy.

9) Za dwa tygodnie – w sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych,a następnie w niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Starajmy się uporządkować groby naszych bliskich, pamiętajmy o grobach kapłanów oraz o grobach zaniedbanych. Jest to wyraz naszej wiary w życie wieczne.

Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszej parafii: o g.7.00;9.00;10.15;11.30 i uwaga!!! o g.13.00 na cmentarzu będzie odprawiona Msza św.a po Mszy św.procesja żałobna. Nie będzie Mszy św.o g.18.00.

Msze św.w kościołach filialnych:

Św.Marek g.9.00 – Msza św.z procesją na cmentarzu i modlitwą za zmarłych polecanych w wymieniankach,

Ślizów g.10.15 – Msza św.z procesją na cmentarzu i modlitwą za zmarłych polecanych w wymieniankach

Działosza g.11.30 – Msza św.z modlitwą za zmarłych polecanych w wymieniankach

10) W dniach od 2 – 9 listopada będą odprawiane modlitwy oktawalne za  zmarłych. Przez osiem dni o g.17.15 będzie odmawiany różaniec z wymieniankami,a o g.18.00 Msza św.w intencji zmarłych podanych w wymieniankach. Natomiastwymienianki jednorazowe będą w kolejne dni – od 10 listopada. Kartki na wymienianki, na poszczególne dni można od dzisiaj zabierać, by na nich wypisaćimiona i nazwiska naszych drogich zmarłych. Kartki są wyłożone na stoliku w kościele. Po wypisaniu swoich zmarłych należy przynieść do zakrystii.  Ofiary za żadne wymienianki nie wyznaczamy,licząc na zrozumienie i przy tej okazji informujemy,że znaczącą część ofiar z wymienianek przeznaczamy jak co roku na fundusz remontowy naszej świątyni.

11) Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się od wtorku 25 listopada do soboty 29 listopada. Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g.17.00w domu katechetycznym.

12) Caritas Diecezji Kaliskiej podejmuje nową akcję pod nazwą „ BUTÓW ODDAWANIE. POZYTYWNE DZIAŁANIE ”. Zbiórka obuwia nadającego się jeszcze do dalszego użytku i obuwia zużytego - odbędzie się w naszej parafii już w najbliższym tygodniu ( w czwartek, piątek i sobotę w godz.od 8.00 – do godz.19.00 ). Na podwórzu plebani będą przygotowane  dwa opisane kontenery oraz będą osoby dbające o porządek przy owej akcji. Bardzo prosimy o pomoc i zaangażowanie się w tą nową akcję. Prosimy o przynoszenie na podwórze plebani w oddzielnych reklamówkach: obuwie nadające się do dalszego użytku ( to obuwie zostanie przekazane osobom potrzebującym ) oraz obuwie nie nadające się do użytku, które trafi do specjalnej fabryki, w której w procesie recyklingu przetworzone zostanie na nowe obuwie, które również trafi do osób potrzebujących. Korzyścią w tym drugim wypadku jest ponowne wykorzystanie obuwia, które nie trafi na wysypisko śmieci, gdzie rozkładałoby się latami.Zachęcamy Drogich Parafian do wzięcia udziału w akcji „ Butów oddawanie. Pozytywne działanie ”,która niesie ze sobą możliwość kształtowania postaw społecznych i proekologicznych oraz akcja w skali całej diecezji będzie dostrzeżeniem i pomocą osobom i rodzinom potrzebującym, których w naszej diecezji jest naprawdę bardzo wiele.

Syców dnia 18.10.2014 A.D.

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.