• 1
  • 2
  • 3

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 23.11.2014r.

   

     W dzisiejszą niedzielę, która kończy rok liturgiczny, czcimy Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jezus Chrystus jest Królem. Wszystko przez Niego zostało stworzone i dzięki Niemu istnieje. On jest mocą działającą we wszystkim, On jest sercem i ośrodkiem całego wszechświata. W Nim znajduje on swoją  jedność i sens. Jego panowanie jest wieczne, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie.

 

1) Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.„ Bóg zapłać ”.  Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka ofiar, która odbyła się już w naszej diecezji wcześniej, a jest przeznaczona jako pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii. Jest to zbiórka w ramach Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym. Nie zostawiajmy ich w potrzebie.

 

    2) Z racji kończącego się roku kościelnego, dzisiaj, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, przed Mszą św. wieczorną, zmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia, każdy może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

    3) Kończy się powoli listopad. Mamy jednak nadzieję,że nasza modlitewna pamięć o zmarłych nie zakończy się razem z tym miesiącem. Jutro po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się ostatni raz za zmarłych z wymienianek jednorazowych.  

    Od przyszłej niedzieli ( I adwentu ) – przed Mszami św.: o g.7.00,9.00 i 18.00 będziemy modlić się za zmarłych, których imiona i nazwiska zostaną wypisane w wymieniankach rocznych. Wymienianki roczne - to piękna całoroczna forma pomocy naszym najbliższym kochanym zmarłym.

   Na stoliku w kościele,w kruchcie kościoła,w zakrystii oraz mają ministranci  sprzedający gazety - karteczki,na których wypisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych, za których będziemy się modlić przez cały rok pod przewodnictwem kapłana we wspólnej modlitwie z tymi, którzy chcą miłosiernemu Bogu powierzać bliskich zmarłych. Wszyscy, którzy pragną się w tę modlitwę włączyć zabierają wyłożone karteczki i wypisując imiona i nazwiska zmarłych, na tej karteczce zaznaczają jedną z trzech Mszy św. przed którą chcą się modlić. Karteczki wraz z ofiarą składamy w zakrystii do I niedzieli adwentu,czyli w ciągu najbliższego jeszcze tygodnia.Nie ustawajmy w tej wielkiej modlitwie Kościoła przez cały rok za tych, którzy już odeszli z tego świata,a którzy sobie pomóc już nie mogą.

 

    4) Od najbliższego wtorku do soboty włącznie, w domu katechetycznym, odbywać się  będzie kurs przedmałżeński dla narzeczonych.Spotkania każdego dnia o g.19.00. Zapisy na I spotkaniu.

 

    5) W piątek, po wieczornej Mszy św., na salce parafialnej, odbędzie się szósta katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

 

    6) W sobotę o g.20.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dla grup duszpasterskich i modlitewnych. Wszystkie grupy serdecznien zapraszamy.

 

    7) Z soboty na niedzielę o g.24.00 rozpoczniemy czas ADWENTU, czas przypominający stałe oczekiwanie Kościoła na powtórne przyjście Chrystusa. Czas przygotować się do adwentu.Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszenia i odpowiednio duchowo przygotowani.

    

8) W przyszłą niedzielę, jako, że jest to ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy rodziców i chrzestnych z rocznymi dziećmi na Mszę św. o g.11.30. Podczas Mszy św. zostanie dzieciom udzielone specjalne błogosławieństwo.

 

  9) W zakrystii, będzie można nabywać opłatki na stół wigilijny, którymi będziemy się dzielić w wigilię z najbliższymi i nie tylko. Opłatki te,będą poświęcone na każdej Mszy św.w przyszłą niedzielę.Nie kupujmy opłatków z niewiadomego źródła i niewiadomo z czego wykonane.Dzielenie się opłatkiem, to nasz tak bardzo chrześcijański zwyczaj, dlatego nabywajmy przy parafii poświęcone opłatki od przyszłej niedzieli.

  Roraty w naszej parafii będą się odbywały:

    W Sycowie od poniedziałku – do piątku o g.17.30

    W Ślizowie – w poniedziałki i środy o g.17.00

    W Działoszy – we wtorki i czwartki o g.17.00

 

  10) Parafialne rekolekcje adwentowe: w Sycowie odbędą się w dniach od 20 -  23 grudnia,

 

  11) Serdeczne podziękowania kierujemy wobec tych,którzy w ubiegłą niedzielę złożyli przed kościołem ofiary na tzw.Świętopietrze, czyli ofiary przeznaczone  na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  Natomiast dzisiaj w naszej parafii Dzień Solidarności z Kościołe Prześladowanym. W naszym kraju ta zbiórka odbyła się trzy niedziele wcześniej. W tym roku głównym zadaniem jest udzielenie pomocy na rzecz odbudowy struktur Kościoła Katolickiego w Syrii. Dlatego też przed kościołami w naszej parafii dzisiaj jest zbiórka na pomoc katolikom w Syrii. Za ofiary złożone dzisiaj  także serdecznie dziękujemy. Za wszelkie ofiary na daninę diecezjalną i parafialną, za cegiełki składamy serdeczne „ Bóg zapłać ”. Rodziny, które jeszcze tego nie uczyniły, prosimy, by złożyły w najbliższym czasie, bo już za tydzień rozpoczniemy nowy rok kościelny.Można też wpłacać na czynne konto parafialne. Numer konta jest podany w gablocie parafialnej i widnieje na parafialnej stronie internetowej. 

 

  12) Od przyszłej soboty rozpocznie się w naszej parafii adwentowa akcja „ Dzielmy się chlebem ”. W sobotę rozwiezione zostaną do sklepów oznaczone  kosze, do których będzie można składać produkty żywnościowe. Natomiast w sklepach mięsnych zostaną ustawione puszki, do których będzie można wrzucać ofiary pieniężne, za które zostaną w tych sklepach zakupione wędliny. W zakrystii – u S.Elżbiety - będzie można również składać ofiary, które będą przeznaczone w całości na wykupienie obiadów w szkolnej stołówce dla dzieci i młodzieży pochodzących z najuboższych rodzin,które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie dostają do szkoły drugiego śniadania i bardzo często jest tak, że przez kilka  godzin chodzą głodne. Mamy nadzieję kochani, że tak, jak co roku, zechcecie podzielić się z ludźmi ubogimi z naszej wspólnoty parafialnej produktami żywnościowymi, aby również i oni mogli zasiąść do wigilijnego stołu i cieszyć się z narodzenia Jezusa.

 

  13) W kruchcie i przed kościołem jest do nabycia czasopismo „ Opiekun ”, a w nim:

        - Co to jest patriotyzm? – wieszanie flagi w święta, głosowanie w wyborach, a może coś innego?,czym jest dziś dla nas umiłowanie Ojczyzny?;

        - Życie papieża Pawła VI pełne dramatycznych decyzji w kwestiach dotyczących ludzkiego życia,które miały wpływ na postrzeganie Kościoła;

        - O zakończeniu Roku bł. Edmunda Bojanowskiego;

        - a także, jak zawsze, szereg ciekawych informacji i wiadomości dotyczących Kościoła powszechnego i diecezjalnego.

 

  14) W dniach od 24 do 31 stycznia organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane, a jeszcze nie zapisane,proszone są o jak najszybszy Kontakt z ks.Danielem Wawrzyniakiem.

 

        Syców dn.22.11.2014 A.D.

 

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.