• 1
  • 2
  • 3

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 Ogłoszenia Duszpasterskie na   XXII Niedzielę Zwykłą - 30.08.2015 r  

 

    1) Podziękować pragniemy za ofiary,które przez Drogich Parafian zostały złożone tydzień temu na „ Radio Rodzina ”. Równie wielkie podziękowania rodzinom naszej parafii, które złożyły ofiary i te które jeszcze składają na daninę  diecezjalną i parafialną oraz za cegiełki na remont naszej świątyni, także za te,  które w ostatnim czasie wpłynęły na konto parafialne – „ Bóg zapłać ”.

 

  2) Na progu roku szkolnego Kościół apeluje o to, aby udział dzieci i młodzieży  w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski.Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym warto skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania by rozpocząć go z Bogiem. Dlatego jutro na filiach i w Sycowie będzie okazja do spowiedzi świętej.

  Spowiadać będziemy:

    w Ślizowie i w Działoszy od g.16.30 i o g.17.00 Msza św. Będzie to także spowiedź i Msza św. przed I Piątkiem miesiąca

    w Sycowie od g.17.00 – 18.00

 

1 września – we wtorek rozpocznie się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msze św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego zostaną odprawione:

    - o g.8.00 – Msza św.dla młodzieży LO i  ZSP

    - o g.9.00 – Msza św.dla Gimnazjum

    - o g.10.30 – Msza św.dla Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2

    - o g.9.00 – Msza św. w Działoszy

 

    3) We wtorek – 1 września – mija już 76 lat od wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach  oraz pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. We wtorek, po Mszy św.wieczornej,odmówimy dziesiątkę różańca w int. tych wszystkich, by ofiara ich życia nie była daremna. Prosimy by imiona i nazwiska tych wszystkich wypisać na karteczkach i złożyć przed Mszą św. do koszyczka, który będzie wystawiony przed ołtarzem lub w zakrystii u Siostry.

 

    4) W czwartek o g.15.45 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie z młodzieżą kl. III gimnazjum, która pragnie w tym roku przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność młodzieży obowiązkowa.

 

    5) Uwaga rodzice, których dzieci uczęszczają obecnie do III klasy szkoły podstawowej i w naszej parafii przystąpią do I Komunii św.w 2016 roku!!!W najbliższy czwartek na g.19.00, na Mszę św. i pierwsze spotkanie z nauką  zapraszamy wszystkich rodziców tychże dzieci. Przed Mszą św.będzie okazja  do spowiedzi św. Obecność konieczna.

 

    6) W piątek, po Mszy św.wieczornej,odbędzie się I spotkanie w nowym roku szkolnym grupy młodzieżowej kręgu biblijnego.Serdecznie zapraszamy osoby już wcześniej zaangażowane oraz tych, którzy chcieliby włączyć się do tej grupy.

 

    7) W tym tygodniu przypada I Czwartek,I Piątek i I Sobota miesiąca.

        Spowiadać będziemy:

        - w Sycowie: - w czwartek od g.16.30 – 18.00

                              - w piątek od g.15.30 do g.18.00 i przed każdą Mszą św.

            - w Św.Marku – w przyszłą niedzielę od g.8.30

 

        Msza św. I Piątkowa z nabożeństwem do NSPJ – rano o g.7.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży szkolnej o g.16.30.

 Na Mszy św. pierwszopiątkowej o g.16.30, dzieci będą miały poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

    8) Najbliższa sobota, to I Sobota miesiąca.

         Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca w najbliższą sobotę o 7.00 rano.

 

    9) Objazd chorych w najbliższą, I Sobotę miesiąca od g.9.00.

 

  10) Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii od jutra będzie   od g.15.00 – do g.18.00, z wyjątkiem soboty i niedzieli.W te dwa dni adoracja będzie od g.17.00 – do g.18.00.

 

  11) Zbiórka dla wszystkich ministrantów, odbędzie się w najbliższą sobotę o g.10.00. Bardzo serdecznie na po wakacyjne spotkanie zaprasza ks.Przemysław – nowy opiekun ministrantów. Ks.Przemysław także zaprasza w sobotę na g.11.00 wszystkich chłopców z naszej parafii, którzy chcieliby zostać ministrantami.

 

  12) Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych odbywać się będą w soboty  o g.10.00 w domu u Sióstr Urszulanek. 

 

  13) Za dwa tygodnie – w niedzielę 13 września – odbędzie się odpust ku czci  Narodzenia NMP na Pólku.Suma odpustowa o g.12.00 pod przewodnictwem  Ordynariusza Ks. Bp. Edwarda Janiaka. Na tą uroczystość z naszej parafii wyruszy  piesza pielgrzymka sprzed kościoła o g.6.45. Zbiórka przy krzyżu.Tą informację przypomnimy w przyszłą niedzielę.

 

  14) Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w trzecim tygodniu września  od 15 – 19, tj. od wtorku do soboty. Zapisy na I spotkaniu. Poradnia Przedmałżeńska  jest czynna w I i ostatnie czwartki miesiąca.

 

  15) Msze św. w szpitalu są odprawiane w środy o g.19.30 i w niedziele o g.16.00.!!! Obchód chorych z sakramentami św. w pozostałe dni o g.8.30.

 

  16) Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga – zaprasza na Nocne Czuwanie na Jasnej Górze  w dniu 16/17 września ( z środy na czwartek ). Wyjazd z Sycowa 16 września o g.17.00, powrót 17 września ok. g.4.00. Koszt 33 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii u Siostry Elżbiety lub w biurze Kolpinga – pok.nr 9.

 

  17) Są jeszcze dzisiaj ostatnie do nabycia kalendarze diecezjalne na nowy 2016 rok. Jak co roku dochód ze sprzedaży kalendarzy jest cegiełką przeznaczoną na seminarium duchowne w Kaliszu.

 

  18) Przed kościołem jest jeszcze do nabycia czasopismo „ Opiekun ”, a w nim:

        - Doświadczenie Boga w drodze – o pielgrzymkach do różnych sanktuariów;

        - Wspomnienie brata Rogera,twórcy wspólnoty ekumenicznej z Taize;

        - Marsylia – francuski port, w którym królują przemytnicy, gangsterzy i prostytutki  a jednocześnie rozwija się coraz głębszy kult maryjny;

        - O niezwykłej uroczystości błogosławieństwa zwierząt w Mikstacie;   oraz wiele informacji dotyczących Kościoła powszechnego i diecezjalnego. 

 

   19) W ramach programu Caritas na terenie naszej parafii przeprowadzona będzie   akcja charytatywna Tornister pełen uśmiechów, dla dzieci z najuboższych rodzin, które chciałyby radośnie rozpocząć rok szkolny. Przy drzwiach wyjściowych kościoła ( w dwie niedziele 13 i 20 września ), po każdej Mszy św., będzie kosz trzymany przez wolontariuszy naszej parafii, do którego można będzie składać przybory szkolne niezbędne do funkcjonowania  dzieci w szkole. W imieniu dzieci, dziękujemy już dziś za otwarte serca.

 

   20) Burmistrz Miasta i Gminy Syców, Centrum Kultury w Sycowie  oraz Parafia Św.Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie  serdecznie zapraszają do udziału w Koncercie w ramach 50 – tego Międzynarodowego Festiwalu WRATYSLAWIA CANTANS w niedzielę 13 wrześniao g.19.30 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.

     W programie: Tajemnice renesansu – sztuka ornamentacji ( liturgiczne tradycje Bizancjum i Korsyki oraz renesansowe spojrzenie na chorał gregoriański ). Wykonawcą i kierownikiem artystycznym będzie wielki,światowej sławy artysta Marcel Peres.

 Bilety w cenie 25 zł. normalny i 15 zł. ulgowy można rezerwować w Centrum Kultury  w Sycowie lub nabyć bezpośrednio przed koncertem.

 

        Syców dnia 29.08.2015 A.D.

 


 

Prawa autorskie należą do Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez zgody autora jest zabronione.