II Niedziela Adwentu – 08 grudnia 2019r.

 1. Dziś w liturgii Kościoła przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. będą przeżywały kolejny ważny moment – poświęcenie medalików, które będę nosić na znak przynależności do Matki Bożej. Zachęcamy też wszystkich, którzy nie mają i nie noszą medalika, aby dołączyli do grona czcicieli Matki Bożej. Z obchodzoną dziś uroczystością związane jest szczególne wydarzenia, a mianowicie: Godzina
  Łaski, która według objawień Matki Bożej z 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech, będzie trwać od godz. 12.00 do godz. 13.00. Po Mszy św. od godz. 12.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i wspólnie odmówimy różaniec. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie, gdyż według zapewnień Maryi w tym czasie otwiera się niebo dla każdego człowieka, a nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik
 2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na daninę diecezjalną i parafialną składane do koszyczka, jak i wpłacane na konto parafialne. Dziś II niedziela miesiąca, ofiary zebrane w czasie Mszy św. będą przeznaczone na zapłatę za montaż ławkowego system ogrzewania. Prosimy wszystkich parafian, aby na Mszach św. w
  tygodniu zajmować w kościele miejsca najpierw z przodu.
 3. RORATY w naszej parafii odprawiane są:
  w Sycowie:
  -w poniedziałek, środę i piątek – wieczorem o godz. 17.30 (dla wszystkich dzieci, szczególnie dla
  przygotowujących się do I Komunii św. i tych które w tym roku były u Komunii św. – czyli klasy IV)
  -we wtorek, czwartek i sobotę – rano o godz. 6.30 (dla wszystkich dorosłych, szczególnie tych którzy
  wspominają jak to za swoich młodych lat chodzili rano na roraty)
  -w piątek o godz. 19.00 – dodatkowa Msza św. roratnia dla młodzież naszej parafii, bierzmowanych
  i tych, którzy długo pracują.
  w Ślizowie – w poniedziałki i środy o godz. 17.00
  w Działoszy – we wtorki i czwartki o godz. 17.00
 4. Wszystkich pielgrzymów, którzy uczestniczyli w tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie opłatkowe w najbliższy piątek. Msza Św. roratnia z udziałem pielgrzymów o godz. 19.00, a następnie poczęstunek w salce parafialnej.
 5. Adwent to czas szczególnej obecności Maryi, która pragnie nam pomóc przygotować się na narodzenie Jezusa. Dlatego chcemy zaprosić wszystkich drogich parafian do modlitwy śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, którym przewodniczyć będzie ks. Grzegorz. Godzinki
  będą śpiewane we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.10, przed poranną Mszą roratnią i w środę o godz. 17.10, przed wieczorną Mszą roratnią.
 6. W poniedziałek 9 grudnia Grupa AA „Jedynka” serdecznie zaprasza przyjaciół i sympatyków na miting z okazji 27 rocznicy powstania grupy. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 16.30 w naszym kościele, a następnie – Miting o godz. 18.00 w Klubie Abstynenta – ul. 1-go Maja 3 w Sycowie.
 7. Adwentowe spotkanie formacyjne dla wszystkich członków Rodziny Kolpinga odbędzie się w najbliższy wtorek, 10 grudnia. Msza św. godz.. 17.30, po Mszy św. spotkanie w sali domu parafialnego.
 8. W piątek przypada 13-ty dzień miesiąca. Różaniec fatimski po Mszy Świętej roratniej o godz. 17.30.
 9. W zakrystii, można nabywać świece CARITAS (duża świeca 15zł, mała świeca 6zł) i opłatki na stół wigilijny. Dzielenie się opłatkiem, to nasz chrześcijański zwyczaj, dlatego nabywajmy je przy parafii,
  wiedząc że zostały już poświęcone. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 10. Przed kościołem lub w zakrystii jest do nabycia ubiegłotygodniowy numer Opiekuna, jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz parafialny tygodnik Jezus żyje. Są jeszcze kalendarze diecezjalne na nowy 2020 rok.
 11. Przed kościołem i w zakrystii ministranci sprzedają poświęcone sianko na stół wigilijny z dołączonym obrazkiem Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ofiary za sianko zostaną przeznaczone na fundusz ministrantów naszej parafii. W ich imieniu, serdecznie dziękujemy.
 12. Trwa akcja „Dzielmy się chlebem”. W sklepach na terenie naszej parafii ustawione są skrzynie, do których można złożyć produkty żywnościowe, z których zrobimy paczki świąteczne. Liczymy na wasze chrześcijańskie wsparcie. Akcja potrwa do piątku 20 grudnia.
 13. Od wczoraj w bocznym ołtarzu po prawej stronie od wejścia do kościoła ustawiona została choinka, na której zawisły serduszka z imionami osób, które zostały wybrane do akcji charytatywnej „Paczka dla Seniora”. Osoby chętne mogą po każdej Mszy św. zabrać takie serduszko i zrobić dla wybranej osoby prezent na święta. Pod choinką znajdują się opisane „Tytki Charytatywne” do których możemy wkładać produkty spożywcze oraz środki czystości lub przedmioty codziennego użytku. Gotowe „paczki” prosimy przynieść w przyszłą niedzielę 15 grudnia do salki katechetycznej. W akcję charytatywną włączyły się też szkoły podstawowe z terenu naszej parafii.
 14. Nasza parafia przed świętami Bożego Narodzenia przeprowadza zbiórkę pościeli, prześcieradeł, koców, które przekażemy do sycowskiego szpitala. Być może podczas przedświątecznych porządków znajdziemy w swoich szafach niepotrzebne rzeczy, które mogą posłużyć pacjentom. Bardzo prosimy przynosić te
  rzeczy do Ks. Przemysława, który przekaże je na szpitalne oddziały.
 15. Dziś Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Działoszy po Mszy św. przeprowadzi akcję sprzedaży pierników (mała paczka w cenie 5 zł, duża 10 zł), z której dochód przeznaczony będzie na wsparcie działań szkolnych – zakup mikrofonów do nagłośnienia. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.
 16. Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Sycowie zaprasza na kiermasz prac bożonarodzeniowych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem. Prace prezentowane na kiermaszu wykonane są przez osoby z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, dlatego mają szczególne znaczenie i wartość.
  Środki uzyskane z kiermaszu przeznaczone będą na integracje społeczną i siedmiodniowy wyjazd do Sarbinowa. Polecamy tą akcję uwadze parafian.

Numer Konta Parafii p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie:
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy
10 9584 0008 2006 0601 2373 0001