II Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020r.

 1. Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Pragniemy my kapłani, pracujący w tej parafii, podziękować tym wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów i życzliwie nas przyjęli. Dziękujemy za wspólną modlitwę, spotkania, ciekawe rozmowy, uwagi i spostrzeżenia, za kolędowe poczęstunki, oraz kolędowe ofiary i cegiełki na potrzeby remontowe. Cieszymy się, że znacząca większość parafian rozumie, że parafia i Kościół (ten jako wspólnota i ten murowany z cegły) to nasza wspólna sprawa, a nie tylko kapłanów. Dziękujemy za każde dobre słowo otuchy, za wskazówki i podpowiedzi. Martwi jednak fakt, że wielu ludzi pozostaje zamkniętych na Boże błogosławieństwo, wspólną modlitwę i spotkanie z kapłanem. Niepokoi fakt że wielu młodych ludzi mieszka bez ślubu, popadając w grzech ciężki. Bolą historie opowiadane przez osoby starsze, że dzieci przestają się modlić i uczestniczyć co niedzielę we Mszy św., bolą kolejne rozpady małżeństw i rodzin i wiele innych trudnych spraw… To wszystko co dotyka rodzin, dotyka też wspólnoty parafialnej i martwi, dlatego prosimy Was wszystkich o nieustanną modlitwę w tych wszystkich intencjach. Bądźmy wzajemnie dla siebie wsparciem i podporą, stawajmy się apostołami dobra, miłości i przebaczenia. Niech Pan Bóg działa przez każdego z nas, abyśmy wszyscy mogli wzrastać w wierze, nadziei i miłości do Boga i ludzi. Jeśli są jeszcze rodziny, które pominęliśmy lub są rodziny, które nie mogły nas przyjąć w wyznaczonym terminie, to chętnie nawiedzimy te rodziny, czy domy z błogosławieństwem w dniu ustalonym z wybranym księdzem. Prosimy dzisiaj zgłosić chęć przyjęcia kolędy.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę (z racji II niedzieli miesiąca) złożyli swoją ofiarą na spłatę zobowiązania za montaż ogrzewania. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na fundusz remontowy naszej parafii przy okazji kolędy, za cegiełki składane do koszyczka, czy wpłacane na konto bankowe.
 3. Jutro, w poniedziałek 20 stycznia od godz. 9.00 sprzątanie kościoła. Zapraszamy wszystkich (młodych i starszych), którym czas, siły i możliwości pozwalają, aby włączyli się w to pokorne działo, by nasza świątynia wyglądała pięknie.
 4. We wtorek przeżywać będziemy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Msza św. za wszystkie Babcie i Dziadków w środę 22 stycznia o godz. 18.00. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam wszystkich, którzy chcą ofiarować swoje modlitwy i przyjąć Komunię św. za Babcie i Dziadków, dla żyjących prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych prosząc o radość nieba.
 5. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców, we wtorek 21 stycznia o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 6. Spotkanie świąteczno-noworoczne dla Matek i Ojców Różańcowych odbędzie się w środę 22 stycznia. O godz. 15.00 gromadzimy się w kościele na wspólnej modlitwie, a następnie w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam wszystkich należących do Rodziny Różańcowej, jak i tych, którzy chcieliby dołączyć do tej Rodziny.
 7. Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w czwartek 23 stycznia o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 8. Od soboty 18 stycznia trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w sobotę 25 stycznia świętem Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tej intencji.
 9. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Regionalne w Sycowie, w którym od 11 stycznia prezentowana jest wystawa poświęcona Słudze Bożemu Księdzu Aleksandrowi Zienkiewiczowi (1910-1995), zatytułowana „Duchowy Testament”. Muzeum czynne w: poniedziałek, środę, czwartek i piątek od godz. 7.30 do15.30, a we wtorek od godz.10.00 do 18.00. Wstęp wolny.
 10. Informujemy, że każdego 28-go dnia miesiąca w naszej parafii będzie odprawiana Msza św. i nabożeństwo z modlitwą do św. Charbela. Już teraz zapraszamy wszystkich parafian i miłych gości na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo w dniu 28 stycznia br.
 11. Przed kościołem i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i naszej gazetki parafialnej Jezus żyje.
 12. W sobotę 25 stycznia, odbędzie się w Hali Sportowej MOSiR-u – o godz.16.00 XVII Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie – Syców 2020. Wystąpią artyści z Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji (Syberia). W czasie koncertu zainaugurowana zostanie akcja: „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”, a dodatkową atrakcją będzie wystawa fotograficzna zatytułowana: „Syberia oczami Polaka” i kuchnia kresowa oraz miody z pasieki kresowej.
 13. W niedzielę – 26 stycznia w naszej świątyni o godz. 13.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księży Biskupów i z udziałem przedstawicieli Polaków na Wschodzie, którzy też ubogacą liturgię swoim śpiewem. Ta Msza św. już tradycyjnie będzie transmitowana na cały świat przez TV Polonia. Drodzy Parafianie niech nasza świątynia wypełni się po brzegi, abyśmy swoją obecnością dali świadectwo wiary i miłości do naszych rodaków rozsianych po świecie. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Na Koncert Charytatywny i Mszę św. zapraszamy wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Syców – Panem Dariuszem Maniakiem, Konsulem Generalnym RP w Irkucku w Irkucku – Panem Krzysztofem Świderkiem oraz Komitetem Organizacyjnym.
  W sobotę 25 stycznia oraz przez całą niedzielę 26 stycznia przed kościołem będzie zbiórka ofiar na rzecz pomocy Rodakom na Ukrainie i Białorusi.
 14. 13 lutego obchodzony będzie Światowy Dzień Małżeństw. Z tej to okazji Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza w niedzielę 16-tego lutego najpierw do naszego kościoła na Uroczystą Mszę św. o godz. 13.00, a następnie od godz. 14.30 na Bal dla Małżeństw w restauracji Aroma Stone. Koszt udziału w Balu to 70 zł. od osoby (140zł. od małżeństwa), zapisy do 31 stycznia (p. Bożena tel. 782 981 519; p. Barbara tel. 723 124 425). Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 15. Wszystkim którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.