Niedziela Palmowa Męki Pańskiej  – 05 kwietnia 2020r.

• Dzisiaj na każdej Mszy św. błogosławieństwo gałązek palm z racji Niedzieli Palmowej, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  • Transmisja internetowa Mszy św. z naszego kościoła parafialnego dziś o godz. 11.30 i w środę o godz. 18.00 w łączności z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wysyłania intencji nowennowych na naszą parafialną skrzynkę internetową: sycowpp@diec.pl
  • Transmisja Nabożeństwa Gorzkich Żali  na naszym parafialnym facebooku o godz. 17.15, zapraszamy do duchowej łączności.
  • Przypominamy, że zamówione intencje mszalne w naszej świątyni z godziny 6.30 są odprawiane o godz. 7.00 w kaplicy Sióstr Urszulanek. Intencje Mszy Św. zamówione na godz. 7.00 są sprawowane w kaplicy na probostwie. Zachęcamy do duchowej łączności.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii codziennie od godz. 15.00.
  • Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, jak również na daninę parafialną i diecezjalną bardzo prosimy składać za pośrednictwem konta parafialnego (numer podany na stronie internetowej parafii). Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania.
  • SPOWIEDŹ ŚW. w naszym kościele od poniedziałku do czwartku w godzinach: 15.00 – 15.30 i 17.00 – 18.00. W Wielki Piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00-10.00 i od 15.00-17.00. Zapraszamy do indywidualnego korzystania z tego Sakramentu, jednocześnie prosimy, aby osoby które posiadają maseczki ochronne korzystały z nich podchodząc do konfesjonału.

LITURGIA WIELKIEGO TYGODNIA

Z racji epidemii cała liturgia Triduum Paschalnego bez udziału wiernych

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia dwóch sakramentów: Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Uroczysta wieczorna liturgia rozpocznie się o godz. 18.00.

WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Kościół będzie otwarty od godz. 8.00 rano, aż do wieczornej liturgii do godz. 18.00.

O godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia rozpoczniemy 9 dniową Nowennę przygotowującą nas do Święta Miłosierdzia Bożego (I niedziela po Wielkanocy) i ostatnią w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową.

Wielki Piątek – to jedyny dzień w roku, w którym żaden kapłan nie odprawia Ofiary Eucharystycznej, ponieważ w tym dniu sam Pan Jezus składa Ofiarę na Krzyżu.

Wieczorna liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii adorując Krzyż i Pana Jezusa spoczywającego w grobie odśpiewamy Gorzkie Żale.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA – to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. W tym dniu możliwość adoracji od godz. 8.00 rano do godz. 19.30.

Przychodząc do kościoła pamiętajmy o zaleceniu władz i zwróćmy uwagę, że wewnątrz może przebywać tylko 5 osób. W razie konieczności prosimy poczekać na zewnątrz. Otwarte będzie tylko główne wejście kościoła.

W tym roku z racji trwającej epidemii nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów!!! Według zaleceń biskupów, modlitwę błogosławieństwa w domu przed wielkanocnym śniadaniem ma odmówić, któryś z członków rodziny, najlepiej ojciec.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – sobota, godz. 20.00

• Liturgia Światła
  • Liturgia Słowa
  • Liturgia Chrzcielna
  • Liturgia Eucharystyczna
  • Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed wejściem do kościoła

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGOMsza św. o godz. 9.00; 10.15; 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNYMsze św. w naszej parafii jak w niedzielę, o godz.: 7.00; 9.00; 10.15; 11.30 i 18.00.

Z racji epidemii, zgodnie z zaleceniami Pasterzy Kościoła w Polsce liturgia Triduum Paschalnego może być sprawowana tylko w kościele parafialnym, dlatego w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie będzie nabożeństw w kościołach filialnych. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. na filiach jak w każdą niedzielę!!!

TRANSMISJE w Internecie

• Wielki Czwartek – godz. 18.00
  • Wielki Piątek – godz. 15.00 – I dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego i 18.00
  • Wielka Sobota – godz. 15.00 – II dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego i 20.00
  • Niedziela Zmartwychwstania – godz. 11.30 (po Mszy św. III dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego)
  • Poniedziałek w Oktawie Wielkanocny – godz. 11.30 (po Mszy św. IV dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego) i o godz. 18.00 Msza św. i Różaniec Fatimski.

Kochani Parafianie – My duszpasterze parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie zapewniamy Was o naszej modlitwie (za Was) w czasie każdej Mszy św., jak również trwając każdego wieczoru na Adoracji i modlitwie różańcowej, w naszej nowej kaplicy na probostwie.

Zapraszamy Was wszystkich do duchowej łączności z nami, bo wierzymy, że wspólna duchowa i modlitewna łączność pomoże przetrwać nam ten trudny czas. Niech ten okres Wielkiego Postu przeżywany w domu pomoże każdemu doświadczyć Bożej bliskości: na modlitwie, podczas czytania Pisma Świętego i we wspólnych rozmowach w gronie rodzinnym.

ks. Proboszcz Rafał Kopis z Wikariuszami

APEL – ZALECENIA WŁADZ

W związku z epidemią, stosując się do nowych rozporządzeń organów władz państwowych i kościelnych, zachęcamy wszystkich Drogich Parafian do korzystania z łaski dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. i duchowej łączności na modlitwie za pośrednictwem radia, telewizji i internetu.

Aby spełnić wymóg maksymalnej liczby 5 osób uczestniczących we Mszy św., w pierwszej kolejności do świątyni mogą wejść osoby zamawiające intencję mszalną. Prosimy o zrozumienie i zastosowanie się do powyższych zarządzeń i podjęcia modlitwy osobistej i rodzinnej w tym trudnym czasie.

Facebook: Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie

Telewizja Internetowa Dom Józefa (www.domjozefa.tv)

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej (www.radiorodzina.kalisz.pl)

Konferencja Episkopatu Polski (www.episkopat.pl)