Parafianie w Kaliszu

W sobotę 10 lutego nasza parafia pielgrzymowała do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kalisz. W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa Kaliskiego, każda parafia naszej diecezji, ma odbyć pielgrzymkę do sanktuarium. O 9.00 sprzed naszego kościoła wyruszyły dwa autokary z Księdzem Proboszczem Sławomirem, Księżmi wikariuszami Przemysławem, Michałem i Szymonem wraz z 80 mieszkańcami naszej parafii.

Galeria zdjęć

Czytaj dalej

Kurs przedmałżeński

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii od 6 – 10 marca (od wtorku do soboty) w domu katechetycznym o godz. 19. 00. Zapisy na I spotkaniu. Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g. 17. 00 w domu katechetycznym.

DROGA KRZYŻOWA I GORZKIE ŻALE

W czasie Wielkiego Postu będą odprawiane nabożeństwa: DROGA KRZYŻOWA i GORZKIE ŻALE.

Droga Krzyżowa w każdy piątek;

  • W Sycowie o g. 16. 30 dla dzieci i młodzieży szkolnej, o g. 17. 30 dla starszych o g. 19. 30 dla młodzieży starszej, studiującej i pracującej
  • W Ślizowie o g. 17. 00 Msza św. i Droga Krzyżowa
  • W Działoszy o g. 17. 00 Msza św. i Droga Krzyżowa Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę; W Sycowie o g. 17. 15
  • W Ślizowie. UWAGA !!! przed Mszą św. o g. 10. 15 – czyli o g. 10. 00;
  • W Działoszy przed Mszą św. o g. 11. 00.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Drogich Parafian na te nabożeństwa do wspólnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Tylko dobre przeżycie Wlk. Postu gwarantuje prawdziwą radość ze Zmartwychwstania Pańskiego.

ŚRODA POPIELCOWA

Najbliższa środa – to ŚRODA POPIELCOWA. Rozpoczynamy więc WIELKI POST. W tym dniu odprawione będą Msze św. :

  • W Sycowie o g. 6.30, 7. 00, 9. 00, 16. 30 – dla dzieci i młodzieży i o g. 18. 00
  • W Św. Marku o g. 16. 00
  • W Ślizowie o g. 17. 00
  • W Działoszy o g. 17. 00.

Wieczorna Msza św. w Sycowie o g. 18. 00 będzie w połączeniu z nowenną do MBNP z prośbami i podziękowaniami. W środę popielcową, w czasie każdej Mszy św. święcenie i posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje wszystkich POST ŚCISŁY od którego nie ma żadnej dyspensy. Czas Wielkiego Postu jest czasem, w którym nie organizujemy, ani nie uczestniczymy w zabawach czy hucznych weselach. Jest natomiast czasem wyrzeczeń, umartwień i postanowień, czasem rozważania męki i śmierci Jezusa, czasem szczególnej modlitwy i postnej jałmużny.

Spotkanie młodzieży ze Świętym Józefem w Ostrzeszowie

W związku z Rokiem Świętego Józefa, duszpasterze młodzieży naszej diecezji, przygotowali szereg wydarzeń specjalnie dla ludzi młodych. W miniony piątek, odbyło się pierwsze czuwanie modlitewne w Ostrzeszowie. Skupiło ono kilkaset młodych osób z wybranych dekanatów diecezji kaliskiej; sycowskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego, ostrzeszowskiego. Kilkugodzinne czuwanie modlitewne było doskonałym czasem spotkania młodych z Panem Bogiem. To spotkanie wyrażało się poprzez śpiew, modlitwę, medytację i bycie razem. W ocenie uczestników, na spotkaniu panowała atmosfera radości, której źródłem było doświadczenie Boga. Nasza parafia zorganizowała wyjazd na spotkanie w Ostrzeszowie, w którym wzięli udział głównie gimnazjaliści przygotowujący się do bierzmowania wraz ze swoimi katechetami, ks. Szymonem Cierpikiem i p. Dominiką Jarosz. Niech nasza codzienna modlitwa i przykład życia będą wsparciem dla młodzieży, którą św. Jan Paweł II nazwał nadzieją świata i Kościoła.