MŁODOŚĆ CZASEM WYBORU

Zbliżający się maj dla setek tysięcy młodych ludzi w całej Polsce, będzie czasem egzaminów maturalnych i podjęcia ważnej decyzji; co będę robił w swoim życiu? Wybór drogi życiowej dla dziewiętnastoletniego człowieka zapewne nie jest łatwy. Z jednej strony marzenia, talenty, z drugiej realia edukacji i bezlitosny świat ekonomii, który wskazuje kim trzeba być, aby nie brakowało środków na życie. Głośny świat często zagłusza delikatny głos Boga, który próbuje dotrzeć do serc młodych wskazując im tę właściwą drogę. Owy głos Boga chcieli usłyszeć Ci, którzy w minionym tygodniu wiele godzin spędzili na Jasnej Górze. Każdego roku maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie pielgrzymują na nocne czuwanie na Jasną Górę. W środę, na czuwanie z Sycowa wyruszyła ponad siedemdziesięcioosobowa grupa maturzystów. Nocne czuwanie w kaplicy Matki Bożej prowadził ks. Przemysław Kaczkowski. Młodzieży towarzyszyli wychowawcy oraz dyrektor Liceum. Był czas na modlitwę, medytację, spowiedź… Czas spędzony na Jasnej Górze na pewno nie był czasem straconym. Pamiętajmy wszyscy w naszych codziennych modlitwach o młodych, bo od nich zależy przyszłość Polski, Kościoła i świata.

ks. Przemysław Kaczkowski

Odpust ku czci św. Marka

Za tydzień, w niedzielę 29 kwietnia, będziemy obchodzili Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Marka w Św. Marku. Msze św. w niedzielę odpustową w Św. Marku: o g. 9. 00 i Suma odpustowa z kazaniem i procesją eucharystyczną o g. 12. 00. Pielgrzymka z rozważaniem Drogi Krzyżowej wyruszy sprzed kościoła parafialnego o g. 10. 00.  Serdecznie już dzisiaj zapraszamy do udziału rodziny całej naszej parafii,  zapraszamy także gości spoza parafii w uczczeniu tego wielkiego patrona.

BIERZMOWANIE

W najbliższą środę o g. 17. 00 Ks. Biskup Edward Janiak, Ordynariusz naszej diecezji udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. III naszego gimnazjum.  Na ostatnią próbę w poniedziałek przybędą kandydaci do bierzmowania wraz ze świadkami. Obecność wszystkich na próbie konieczna.  Natomiast we wtorek o g. 16. 30 będzie okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i najbliższych.