Kurs Przedmałżeński

Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się od wtorku 4 grudnia do soboty 8 grudnia. Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g. 17.00 w domu katechetycznym.

Wymienianki

W dniach od 2 – 9 listopada, czyli od piątku 2 listopada będą odprawiane tradycyjne modlitwy oktawalne za zmarłych. Przez osiem dni o g. 17. 15 będzie odmawiany różaniec z wymieniankami, a o g. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych podanych w wymieniankach. Natomiast wymienianki jednorazowe będą w kolejne dni – od 10 listopada. Kartki na wymienianki, na poszczególne dni można od dzisiaj zabierać, by na nich wypisać imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych.  Kartki są wyłożone na stoliku w kościele. Po wypisaniu swoich zmarłych należy przynieść do zakrystii.

Ofiary za wymienianki są dobrowolne, liczymy jednak na zrozumienie i przy tej okazji informujemy, że znaczącą część ofiar z wymienianek jak co roku przeznaczamy na fundusz remontowy naszej świątyni.

Święto Świętego Łukasza Ewangelisty

W czwartek przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. Św. Łukasz jest patronem Służby Zdrowia. Zapraszamy w czwartek na g. 17.30 wszystkich pracowników Służby Zdrowia, którzy mieszkają czy pracują na terenie naszej parafii.  W ich intencji ofiarujemy różaniec.

Dzień Papieski

Dzisiejsza niedziela w kościele jest przeżywana jako Dzień Papieski. Przed kościołami jest zbiórka na stypendia dla najbiedniejszej i najzdolniejszej  młodzie młodzieży. W naszej parafii przeprowadzimy tą zbiórkę za tydzień z tej racji,  że dzisiaj w naszym kościele jest zbiórka na cele remontowe w naszej parafii.

II Niedziela miesiąca

„Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy dzisiaj, ( w II niedzielę miesiąca ) swoją ofiarą zasilili fundusz remontowy naszej świątyni.  Serdeczne podziękowania kierujemy wobec tych rodzin naszej parafii, które złożyły Ofiar i te które jeszcze składają na daninę diecezjalną i parafialną, którzy w tym tygodniu złożyli cegiełki na remonty naszej świątyni oraz w ostatnim czasie wpłacili ofiary na konto parafialne.