Roraty

Polecany

Na roraty przychodzimy z lampionami i przynosimy karteczki na których wypisujemy: imię i nazwisko oraz klasę i wkładać będziemy do koszyczka przy wejściu do kościoła. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się losowanie sześciu figurek i sześciu różańców. O szczegółach jutro, na pierwszych roratach. Gdyby ktoś chciał pomóc w ufundowaniu nagród dla dzieci na zakończenie rorat, to bardzo prosimy o jak najrychlejszy kontakt. Roraty w naszej parafii będą się odbywały: W Sycowie od poniedziałku – do piątku o g. 17. 30; W Ślizowie – w poniedziałki i środy o g. 17. 00; W Działoszy – we wtorki i czwartki o g. 17.00.

Opłatki na stół wigilijny …

Od dzisiaj, w zakrystii, można nabywać opłatki na stół wigilijny, którymi będziemy się dzielić w wigilię z najbliższymi i nie tylko. Opłatki te, zostaną poświęcone dzisiaj na każdej Mszy św. . Nie kupujmy opłatków z niewiadomego źródła i niewiadomo z czego wykonane. Dzielenie się opłatkiem, to nasz tak bardzo chrześcijański zwyczaj, dlatego nabywajmy przy parafii poświęcone opłatki.

Wymienianki

Kończy się powoli listopad. Mamy jednak nadzieję, że nasza modlitewna pamięć o zmarłych nie zakończy się razem z tym miesiącem.  Jutro po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się ostatni raz za zmarłych z wymienianek jednorazowych. Od przyszłej niedzieli ( I adwentu ) – przed Mszami św. : o g.7.00, 9.00 i 18.00 będziemy modlić się za zmarłych, których imiona i nazwiska zostaną wypisane w wymieniankach rocznych. Wymienianki roczne – to piękna całoroczna forma pomocy naszym najbliższym kochanym zmarłym.