COŚ DLA CIAŁA… BO DLA DUCHA JUŻ BYŁO

Wszyscy dobrze wiemy, że po ciężkiej pracy należy się odpoczynek, aby zregenerować swoje siły i z nowym zapałem wrócić do swoich obowiązków. To samo tyczy się spraw duchowych, bo i Pan Jezus po trudzie głoszenia Dobrej Nowiny powiedział do swoich uczniów: „idźcie i odpocznijcie nieco”. Dlatego też w pierwszym tygodniu ferii grupa młodzieży udała się wraz z księdzem Grzegorzem do Wrocławia, aby po prostu dobrze się bawić i zrobić sobie odskocznie od intensywnej pracy nad wzrostem duchowym. Nie było zwiedzania, nie było żadnego muzeum. Było kino, wspólna gra w kręgle, zakupy w galerii a na koniec godzinne szaleństwo w parku trampolin. A czy był w tym Chrystus? Jak najbardziej, ponieważ głównym celem wyjazdu było przede wszystkim budowanie wspólnoty i dobrych relacji między sobą, bo czym innym jest wspólne spędzanie czasu w sali lekcyjnej dwa razy w tygodniu a czym innym wspólne przeżywanie codzienności. Ileż radości było w tych młodych ludziach, kiedy mogli zbombardować swojego księdza pluszowymi gąbkami, czy zrzucić go do basenu z chwiejącej się huśtawki! Z pewnością to był dobrze spędzony dzień, który przyniósł wiele radości i pogłębił wzajemne relacje. Teraz na nowo możemy powrócić do szkolnych ławek i obowiązków.

ks. Grzegorz Kaczorkiewicz

MINISTRANCI PO KOLĘDZIE

Minione dwa tygodnie dla dzieci i młodzieży w Sycowie, upłynęły pod znakiem zimowego odpoczynku. Na odpoczynek zasłużyli także ministranci naszej parafii, którzy przez ponad trzy tygodnie towarzyszyli kapłanom podczas wizyty duszpasterskiej. Dla najstarszych z nich, to już pewnie ostatni rok kolędowania; dla wielu najmłodszych ministrantów dopiero pierwszy. W samym Sycowie w kolędzie uczestniczyło 23 ministrantów; biorąc pod uwagę ministrantów z Działoszy i Ślizowa, było ich prawie 40. Ministranci wyrażają swoją wdzięczność wszystkim drogim Parafianom, którzy przyjęli ich pod swój dach. Miłe rozmowy i poczęstunki na pewno zapadną w pamięci każdego z nich. Wszystkie ofiary zebrane przez ministrantów do puszek zostały przeznaczone na ich osobiste cele. Być może dzięki nim, niejeden z ministrantów będzie mógł spełnić swoje marzenie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ministrantach, aby służba przy Ołtarzu Pana, pomogła im stawać się dobrymi ludźmi, chrześcijanami; a w przyszłości mężami, ojcami, a może kapłanami.

ks. Przemysław Kaczkowski

Kurs przedmałżeński

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii od 26 – 30 marca. Natomiast Poradnia Przedmałżeńska jest czynna w pierwsze i ostatnie czwartki miesiąca o g. 17. 00 w domu katechetycznym.